Plac zabaw na Lotnisku Chopina

Piotr Rudzki/Lotnisko Chopina w Warszawie

Na Lotnisku Chopina w Warszawie otwarty został dwupoziomowy plac zabaw, pierwszy z trzech, które pojawią się na terenie Lotniska Chopina.

Pozostałe dwa, które znajdą się w Strefie Schengen i Non Schengen, zostaną udostępnione dzieciom jeszcze w lutym.

Plac zabaw znajduje się na poziomie odlotów w strefie Schengen Lotniska Chopina, w sąsiedztwie bramek 38/39.

Hubert Wojciechowski, dyrektor marketingu i PR Lotniska Chopina, powiedział: „Zależy nam na wygodzie wszystkich pasażerów naszego lotniska, dlatego cieszymy się z możliwości udostępnienia nowych, ciekawych i bezpiecznych przestrzeni do zabawy dla dzieci. Place zabaw to kolejne, po źródełkach z darmową wodą i bezpłatnych telefonach, udogodnienia, które uprzyjemniają czas spędzony na Lotnisku Chopina.”

Miejsca do zabawy dla dzieci powstają we współpracy Lotniska Chopina, Polskich Linii Lotniczych LOT i PGE Polskiej Grupy Energetycznej. Dlatego właśnie posiadają liczne akcenty związane z lotnictwem pasażerskim i energetyką. Na terenie największego z powstających placów zabaw pojawi się między innymi zjeżdżalnia w kształcie Dreamlinera LOT-u i elektrowni wiatrowej PGE.

Agnieszka Zawartko, dyrektor Departamentu Komunikacji i Marketingu PGE, podkreśliła: „Codziennie zapewniamy energię ponad 5 mln gospodarstw domowych, a nasze ciepło trafia do ponad 2 mln Polaków. Jako lider sektora energetycznego chcemy dzielić się dobrą energią w miejscach, które są dla nich źródłem pozytywnych emocji. Takim miejscem jest bez wątpienia Lotnisko Chopina kojarzące się z wakacjami, wyjazdami rodzinnymi i odwiedzinami krewnych ze wszystkich stron świata. Współpraca PGE z LOT i PPL to połączenie ogromnego potencjału, którego efektem są place zabaw dla dzieci, czyli miejsca wręcz tryskające dobrą energią”.

Adrian Kubicki, dyrektor Biura Komunikacji Korporacyjnej LOT, dodał: „Nowe place zabaw na Lotnisku Chopina to wielka frajda dla naszych najmłodszych pasażerów i kolejny powód, by dorośli podróżujący z dziećmi wybierali LOT. Latanie to wielka przygoda, która zaczyna się już podczas odprawy. LOT jako jedna z niewielu linii lotniczych oferuje stanowiska odpraw dedykowane rodzicom z dziećmi, obok których znajduje się specjalna strefa zabaw. Na pokładzie samolotów nasi najmłodsi pasażerowie otrzymują kolorowanki i zabawki, a na koniec rejsu specjalny dyplom z podpisem kapitana samolotu. Dzięki nowym placom zabaw latanie może sprawić najmłodszym pasażerom jeszcze więcej radości.”