PKP zbuduje swoje hotele

archiwum PKP

W Polsce przybędzie kolejny inwestor hotelarski – PKP SA zbudują hotele na swoich nieruchomościach.

Jak podała PAP, wiceminister infrastruktury Andrzej Bittel, powiedział: „Spółki kolejowe zbudują hotele, apartamentowce i biurowce. Inwestycje te mają być długotrwałymi źródłami przychodu dla PKP SA.
PKP SA jest jednym z większym właścicieli nieruchomości, które można w różny sposób zagospodarować. Jednym z lepszych jest komercjalizacja tych nieruchomości poprzez budowę na nich biurowców, hoteli czy mieszkań.

Zabudowane nieruchomości powinny zostać w spółkach kolejowych. Należy tak konstruować umowy, aby to było długotrwałe źródło przychodu dla PKP SA.
Każda lokalizacja powinna być potraktowana w sposób indywidualny – m.in. w odniesieniu do planów zagospodarowania przestrzennego czy położenia terenów”.

Warto przypomnieć, że PKP SA ma w swoim portfolio spółkę CS Natura Tour, która ma ośrodki szkoleniowe i pakiet kwater oraz pewne doświadczenia zebrane na rynku hotelowym.

Andrzej Bittel w rozmowie z PAP dodał: „W przypadku hoteli, biurowców czy apartamentowców PKP SA może skorzystać z doświadczenia innych spółek Skarbu Państwa.”

Według PAP, budową oraz administrowaniem nieruchomości zajmuje się m.in. Polski Holding Nieruchomości. Portfel Grupy obejmuje około 140 nieruchomości o wartości ok. 2,5 mld zł. Spółka ma wieloletnie doświadczenie w sektorach: biurowym, handlowym i logistycznym.