PKP Intercity – więcej pociągów wraca na tory

Więcej pociągów PKP Intercity wraca na trasy
Pociąg PKP Intercity/fot. archiwum PKP Intercity

Od 1 czerwca dostępne są bilety na wszystkie miejsca siedzące w pociągach PKP Intercity, a nie jak do tej pory jedynie na 50 proc. miejsc. Ze względu na konieczność monitorowania zajętości miejsc, obowiązkowe jest pobieranie miejscówek do biletu.

Osoby, które zakupiły bilety w przedsprzedaży do 31 maja włącznie, na przejazd 1 czerwca i później, mogą zwrócić bilet i otrzymać pełną należność, bez potrącenia odstępnego.
Od 4 czerwca, dzięki nowej funkcjonalności systemu sprzedaży biletów, będzie można pobrać miejscówkę do biletu zakupionego we wszystkich pozostałych kanałach sprzedaży.
Obowiązek posiadania wskazanego miejsca dotyczy również pasażerów korzystających z biletów okresowych. Miejscówki będą dostępne w symbolicznej cenie 1 zł w kasach, u konduktorów na tych stacjach, gdzie nie ma kasy lub jest ona zamknięta, a od 4 czerwca również w systemie sprzedaży internetowej.

Przywrócone połączenia

Od 31 maja przywrócone zostały kolejne połączenia kategorii Express InterCity m.in. na trasie z Warszawy do Poznania.
Już wkrótce, od 10 czerwca wraca połączenie Express InterCity Premium na trasie z Krakowa do Kołobrzegu, a także od 11 czerwca z Gdyni do Rzeszowa (weekendowo) i z Gliwic do Gdyni w wybrane dni.
Pociągiem Pendolino będzie można również dojechać z Warszawy do Jeleniej Góry.

W związku z planowaną na połowę czerwca wakacyjną korektą rozkładu jazdy, bilety na pociągi po 14 czerwca są sukcesywnie wprowadzane do sprzedaży.

Bezpieczeństwo

Wszystkie pociągi są dezynfekowane na stacjach postojowych. Dodatkowemu odkażaniu w trakcie jazdy poddawane są elementy wyposażenia wnętrza, z którymi podróżni mają bezpośredni kontakt: klamki, poręcze, uchwyty, przyciski sterowania drzwiami i toalety. Kierownicy pociągów i konduktorzy są wyposażeni w środki ochrony indywidualnej i utrzymania higieny osobistej – maseczki i rękawiczki ochronne oraz żele do mycia i dezynfekcji rąk.
W trosce o bezpieczeństwo, usługi gastronomiczne są tymczasowo całkowicie zawieszone we wszystkich pociągach PKP Intercity, w tym także w Pendolino.

Przypomnijmy, że od 22 maja na tory wróciły pierwsze pociągi Pendolino.https://www.waszaturystyka.pl/pociagi-pendolino-wracaja-na-tory/