PKP Intercity – ponad 11 mln pasażerów latem

archiwum PKP Intercity

Od czerwca do końca sierpnia PKP Intercity obsłużyło poand 11 mln pasażerów zarówno na pokładach pociągów rejsowych, jak i składów specjalnych dla grup zorganizowanych.

W czerwcu liczba podróżnych wzrosła w porównaniu do czerwca 2015 roku o 21 proc., w lipcu – o 21 proc., w sierpniu zaś o 23 proc. Odpowiednio w tych miesiącach odnotowano ponad 3,2 mln pasażerów, 3,9 mln i ponad 4 mln.
Od czerwca do początku września pasażerowie mogli skorzystać z ponad 400 składów kursujących po Polsce i Europie. Do ich dyspozycji były 94 pociągi wakacyjne, dzięki którym mogli dotrzeć do najpopularniejszych miejscowości turystycznych w górach, nad morzem czy na Mazurach. Średnio na dobę we wszystkich składach PKP Intercity było dostępnych ponad 121 000 miejsc, a pociągi codziennie zatrzymywały się na 404 stacjach.

Z roku na rok coraz większą popularnością cieszą się wyprawy rowerowe. Planując podróż z jednośladem, warto wybrać przejazd pociągiem PKP Intercity. Tylko w lipcu i sierpniu ponad 53 tys. podróżnych skorzystało z oferty na przewóz rowerów, co stanowi 48 proc. wzrostu w stosunku do ubiegłego roku.

Najpopularniejszymi trasami wyjazdów wakacyjnych nbyły: z Warszawy do Krakowa i Trójmiasta. W lipcu i sierpniu ponad 370 tys. pasażerów wybrało nasze pociągi w drodze do stolicy Małopolski, a blisko 350 tys. w podróży do Trójmiasta.

W tym roku lipiec i sierpień to nie tylko miesiące szczytu przewozowego ze względu na wakacyjne wyjazdy pociągiem Polaków, ale również ze względu na Światowe Dni Młodzieży. Wydarzenie, które odbyło się w Krakowie w dniach 25-31 lipca, było największą imprezą masową w historii naszego kraju. Uczestniczyło w nim blisko trzy miliony ludzi z całego świata. Pociągami PKP Intercity podróżowało w tym czasie 250 tys. pielgrzymów. Mieli oni do dyspozycji aż 70 dodatkowych pociągów, uruchomionych na zlecenie diecezji oraz ponad 50 składów rejsowych do/z Krakowa. Po raz pierwszy w historii, podróżni mogli dotrzeć do stolicy Małopolski składem złożonym z dwóch pociągów Pendolino, na pokładzie którego podróżowało blisko 800 osób.