PKL zapraszają na Sylwestra na Górze Parkowej

archiwum PKL

W sylwestrową noc przedwojenne wagoniki kolei linowo-terenowej na Górze Parkowej w Krynicy – Zdroju zawiozą gości ośrodka Polskich Kolei Linowych na górę. W blasku 100 tysięcy żarówek LED tworzących Park Światła i przy sylwestrowych przebojach czeka tam zabawa do białego rana.

Wszystkich odwiedzających w tym czasie Krynicę – Zdrój Polskie Koleje Linowe zapraszają na sylwestra na Górze Parkowej. Unikalny klimat przedwojennego uzdrowiska, możliwość przejechania się zabytkową koleją linowo-terenową oraz atrakcje organizowane przy górnej stacji ośrodka PKL Góra Parkowa co roku przyciagają wielu turystów.

Magiczną atmosferę podczas zabawy na szczycie tworzyć będzie Park Światła, a w nim iluminowane rzeźby nawiązujące do długiej tradycji uzdrowiska. W tym roku można tam podziwiać nowe instalacje – m.in. imponującą fontannę i las świetlistych drzewek. Od godziny 20:00, aż do świtu DJ będzie rozgrzewał gości Góry Parkowej sylwestrowymi przebojami.
O północy niebo nad szczytem góry rozświetli pokaz sztucznych ogni. Przekąski, ciepłe posiłki, napoje oraz potrawy z grilla przygotuje do zakupu Cafe Parkowa, czynna przez całą noc.

Patryk Białkozowicz, członek zarządu PKL, powiedział: “Noworoczna podróż zabytkowym wagonikiem i zabawa plenerowa w blasku ilumianacji Parku Światła to niezapomniane przeżycie. Zapraszamy i zachęcamy wszystkich do spędzenia sylwestra w otoczeniu przyrody, w samym sercu ponad 200 – letniego Parku Zdrojowego.”

W ostatnią noc roku kolej na Górę Parkową będzie kursowała aż do godz. 5:00 rano. Bilety sylwestrowe (góra-dół) można kupić w cenie 25 zł (normalny) i 18 zł (ulgowy). Żeby uniknąć stania w kolejce do kasy warto nabyć je z wyprzedzeniem przez stronę www.sklep.pkl.pl. Bilety dostępne w sprzedaży w sklepie internetowym PKL można zakupić do 31 grudnia tylko do godz. 22:00. Po tym czasie bilety dostępne są wyłącznie w kasie PKL Góra Parkowa.

Dla wszystkich, którzy chcieliby spędzić sylwestra na Gubałówce, 31 grudnia kursowanie kolei PKL zostało wydłużone do godz. 1.30. Niepowtarzalną atmosferę na szczycie z widokiem na Zakopane tworzy tam Kraina Światła, czyli park świetlnych rzeźb zbudowany z prawie miliona ekologicznych żarówek. Jeden z najciekawszych elementów iluminacji stanowi złoty wagon, stworzony z tysięcy ledowych światełek. Jego projekt odzwierciedla wygląd pierwszego wagonu, który wjechał na szczyt Gubałówki 81 lat temu. Odwiedzający będą mogli się poczuć jak podróżnicy z początku XX wieku.

Noc sylwestrowa z atrakcjami, między innymi pokazem sztucznych ogni, czeka także
w Szczawnicy. Na placu pod dolną stacją kolei PKL Palenica turyści i mieszkańcy będą mogli bawić się od godz. 22:00 do 01:00. Wydarzenie jest organizowane m.in. przez Burmistrza Miasta i Gminy Szczawnica oraz Miejski Ośrodek Kultury. Polskie Koleje Linowe są partnerem imprezy.