Pjazza Tritoni w Valletcie zamieni się w miasteczko Świętego Mikołaja

fot. archiwum VisitMalta

Fairyland – Santa’s City wraca do Valletty. Miasteczko Świętego Mikołaja będzie można zwiedzać od 3 grudnia do 2 stycznia 2022 roku.

Pierwsza edycja Fairyland – Santa’s City odbyła się w 2019 r. Tegoroczne wydarzenie zapowiada się równie wspaniale! Plac przy głównej miejskiej bramie w Valletcie przekształci się w prawdziwą wioskę Świętego Mikołaja, zapewniając wszystkim dzieciom i dorosłym świąteczne atrakcje.

Główną atrakcją będzie Rudolph’s Wheel czyli diabelski młyn Rudolfa, z którego będzie roztaczać się niesamowita panorama na Vallettę i sąsiednie miasta. Lodowisko znajdujące się tuż obok dostarczy świątecznego zastrzyku adrenaliny! Oczywiście w Fairyland będzie też mieszkać sam Święty Mikołaj! Czekając na grzeczne i niegrzeczne dzieci z całego świata, będzie rozdawać świąteczne prezenty. Pyszne tradycyjne jedzenie i napoje będą dostępne na licznych stoiskach Mikołaja. Na gości czeka też kilka niespodzianek.

fot. archiwum Visitmalta

Clayton Bartolo, minister turystyki i ochrony konsumentów, powiedział: „Powrót Fairyland – Santa’s City to kolejny krok na drodze do normalności, za którą z powodu pandemii bardzo tęskniliśmy. Dzięki temu wydarzeniu całe rodziny wraz z najbliższymi będą mogły cieszyć się świątecznym nastrojem, korzystając z szeregu przygotowanych atrakcji. A wszystko po to, aby podkreślić pozytywną świąteczną atmosferę, z której Wyspy Maltańskie są znane. Ministerstwo Turystyki i Ochrony Konsumentów wraz z Maltańskim Urzędem Turystyki będą nadal dokładać wszelkich starań, aby podkreślić znaczącą rolę maltańskiego sektora rozrywki w basenie Morza Śródziemnego.”

Gavin Gulia, prezes Maltańskiej Organizacji Turystycznej, dodał: „Jedno jest pewne – po tym jak nie udało nam się zorganizować Fairyland w zeszłym roku, my – jako VisitMalta – nie możemy się doczekać tegorocznej edycji, która dostarczy mieszkańcom i turystom rozrywki w tym świątecznym sezonie. Fairyland zapewni ekscytujący dzień dla całej rodziny. Najlepsi maltańscy artyści pracują już przez całą dobę, aby stworzyć dzieła sztuki, które ozdobią Pjazza Tritoni. Jesteśmy dumni, że możemy zaoferować coś wyjątkowego i specjalnego wszystkim tym, którzy zdecydują się spędzić swoje święta na Malcie.”

Fairyland – Santa’s City zostanie otwarte 3 grudnia i będzie czynne do 2 stycznia 2022 roku. Szczegóły wydarzenia, w tym informacje o biletach, będą dostępne na stronie www.visitmalta.com.

Rekordowy wrzesień lotniska na Malcie