Piotr Pogonowski odszedł z Polonusa

Piotr Pogonowski/fot. archiwum Polonusa

Piotr Pogonowski, dyrektor zarządzający Polonusa poinformował o swoim odejściu z Polonusa. Pracował na tym stanowisku prawie trzy lata.

Pogonowski zajmował to stanowisko od kwietnia 2018 roku. Poprzednio od lutego 2015 do kwietnia 2018 był dyrektorem marketingu i komunikacji w Polskim Busie

Na Liście 100 najbardziej wpływowych osób w polskiej turystyce 2020 Piotr Pogonowski zajął 80. pozycję. W uzasadnieniu Kapituła napisała m.in. „Razem z prezesem Acedańskim stanowili tandem, który zarządzał skutecznie firmą, przeprowadzając ją przez wszystkie trudy. Polonus w marcu włączył się w akcję #LOTDoDomu i uruchomił połączenia dla pasażerów, którzy lądowali na lotnisku Chopina. Autobusami zostało przewiezionych do domów 10 554 pasażerów. W październiku Polonus zaprezentował nową odsłonę strony dworzeconline.pl.”

Pogonowski napisał w sowim pożegnaniu: „Drodzy, moja podróż z Polonus dobiegła końca. To był bardzo intensywny i ekscytujący czas. Czuję dużą satysfakcję, że razem z naszym zespołem do zadań specjalnych zbudowaliśmy nową markę narodowego przewoźnika i dzięki przeprowadzonej transformacji marketingowej całkowicie zmieniliśmy wizerunek tej ponad 70-letniej spółki. Dzięki nowej strategii i ciężkiej pracy całej ekipy ostatni przedcovidowy rok zakończył się najlepszym wynikiem w historii spółki. Dziękuję wszystkim współpracownikom, partnerom biznesowym, przedstawicielom mediów i administracji rządowej za współpracę, świetne relacje oraz pełen profesjonalizm.

Jestem otwarty na nowe wyzwania i możliwości. A teraz chwila odpoczynku i w końcu trochę czasu dla rodziny.”