Piotr Borys będzie odpowiadał za turystykę w MSiT

Piotr Borys, Sekretarz Stanu w MSiT
Piotr Borys, Sekretarz Stanu w MSiT / fot. gov.pl

Wiceministrem odpowiedzialnym za turystykę w MSiT będzie Piotr Borys – ogłosił na komisji sejmowej minister Sławomir Nitras. Przydziału kompetencji dla Ireneusza Rasia jeszcze nie podano.

Jak powiedział Sławomir Nitras, nie wszystkie kompetencje kierownictwa w MSiT zostały już rozdzielonej, jednak pod koniec czterogodzinnych obrad ogłosił, kto będzie w resorcie odpowiedzialny za turystykę. Chodzi o wiceministra Piotra Borysa. Przydział kompetencyjny dla Ireneusza Rasia nie został jeszcze ustalony.

Piotr Borys to Dolnoślązak, pochodzi z Lubina. Jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Wrocławskiego, gdzie ukończył kierunek prawniczy. Od najmłodszych lat angażował się w działalność polityczno-społeczną, między innymi w ramach Stowarzyszenia Młodzi Demokraci. W przeszłości należał do Unii Wolności i Partii Demokratycznej.

Od 1998 roku, kiedy stawiał pierwsze samorządowe kroki jako Radny, a także Członek Zarządu Miasta Lubin. Wieloletni Radny Sejmiku Województwa Dolnośląskiego. Zasiadał także w Zarządzie Województwa Dolnośląskiego, w tym jako Wicemarszałek. Przez pięć lat reprezentował Polskę i Dolny Śląsk w Parlamencie Europejskim. Później pełnił funkcję doradcy Ministra Spraw Zagranicznych. Członek Platformy Obywatelskiej od 2006 roku, a w latach 2016-2019 Dyrektor Biura Krajowego PO. Od 2019 roku sprawuje mandat Posła na Sejm RP, reprezentując mieszkanki i mieszkańców okręgu jeleniogórsko-legnickiego.

Marzena Markowska

Redaktorka Naczelna portalu WaszaTurystyka.pl


POWIĄZANE WPISY

Privacy Preference Center