Pierwszy w Polsce hotel na wodzie powstanie w Gdańsku

Wizualizacja hotelu na wodzie/fot. archiwum River Point

Butikowy hotel Feel Harmony to obiekt z kategorii floating hotel, popularnej m.in. w Holandii, Szwecji czy Wielkiej Brytanii. Obiekt posiadać będzie 72 pokoje. Zacumuje na Motławie w samym sercu Gdańska, tuż przy Wyspie Spichrzów, w bezpośrednim sąsiedztwie filharmonii.

Harmonia w przypadku nowego gdańskiego hotelu to nie tylko nazwa.

Kornelia Bargielska od lat związana z rynkiem nieruchomości, prezes realizującej inwestycję spółki River Point, w której jest również współudziałowcem, powiedziała: „Już na początku projektowania wyszliśmy z założenia, że efekt końcowy to suma detali. Dlatego zadbaliśmy o każdy szczegół architektury, wystroju wnętrz i funkcjonalności, aby pobyt w hotelu Feel Harmony był przeżyciem wartym powtórzenia.”

Hotel zapewni widok na rzekę oraz historyczne i nowoczesne zabudowania gdańskiego Głównego Miasta. Chłodne wieczory goście będą mogli spędzać w saunie. Dodatkowym atutem będzie restauracja z tarasem, do którego będzie można podpłynąć i przycumować kajak lub motorówkę.

fot. archiwum River Point

Projekt architektoniczny inwestycji opracowało biuro Art Architekci z Gdańska.
Formuła pływającego hotelu sprawia również, że obiekt jest w pełni odporny na zmiany klimatyczne. Właśnie z uwagi np. na wahania poziomu wody hotele takie są popularne w Holandii.

Kornelia Bargielska dodała: „Unikatowy w skali kraju hotel na wodzie, znakomita lokalizacja i doświadczony operator są kluczem do przyszłego sukcesu.”