Pierwszy w Polsce Curio Collection by Hilton otwarty w Krakowie

fot. AKLM Agencja Kreatywna Lemoniada

W środę odbyło się otwarcie „Hotelu Saskiego Kraków, Curio Collection by Hilton”, co oznacza debiut Curio Collection by Hilton w Polsce.

Dysponujący 117 pokojami obiekt znajduje się w odległości spaceru od wielu muzeów sztuki i historycznych miejsc miasta, a także Zamku Królewskiego na Wawelu.

Jenna Hackett, globalna szefowa marki Canopy by Hilton oraz Curio & Tapestry Collections by Hilton, powiedziała: „Dla debiutującego w Polsce Curio Collection by Hilton, Hotel Saski Kraków stał się imponującym dodatkiem do portfolio ponad 120 wyjątkowych hoteli i kurortów na całym świecie, wybranych ze względu na swój odmienny charakter. Hotel otwiera swoje podwoje, mające bogatą 200-letnią historię, oferując gościom rzeczywisty wgląd w kulturalną przeszłość Krakowa, jednocześnie zapewniając nowoczesne wygody hotelu butikowego. Tym samym Hotel Saski Kraków dołącza do rosnącej liczby fantastycznych obiektów Curio Collection w Europie, w tym Sea Breeze Santorini Beach Resort i The Emerald House Lisbon, które zostały otwarte na początku tego roku”.

David Kelly, wiceprezes Continental Europe, Hilton, dodał: „Legendarny obiekt z bogatą historią, położony w centrum kulturalnej stolicy Polski „Hotel Saski Kraków, Curio Collection by Hilton” jest znakomitym uzupełnieniem naszego powiększającego się europejskiego portfolio. Z ponad 25 hotelami działającymi pod pięcioma różnymi markami i kolejnymi 20 obiektami w przygotowaniu, obecność Hiltona w Polsce szybko się rozszerza, więc jesteśmy podekscytowani wprowadzeniem tej nowej oferty zarówno dla osób podróżujących w celach biznesowych, jak i turystycznych. Jest to idealne miejsce dla gości począwszy od nowoczesnego wystroju, na który wpływ miała bogata historia obiektu związana z muzyką, po doskonałą lokalizację, możliwości rekreacyjne i kulinarne. Miejsce wymarzone do zatrzymania się i poznania Krakowa”.

We współpracy ze światowej sławy krakowskim fotografem Ryszardem Horowitzem, korytarze i pokoje ozdobiono portretami muzyków i kompozytorów takich jak Louis Armstrong, Aretha Franklin i innych. Sala Saska, zabytkowa sala balowa z ręcznie odrestaurowanymi freskami, w której występowali legendarni kompozytorzy Franciszek Liszt, Johannes Brahms i Ignacy Paderewski, została ponownie otwarta. Wśród wielu nowoczesnych udogodnień, jakie są do dyspozycji gości, jest basen, spa i centrum fitness, a także centrum biznesowe.

Restauracja hotelowa Regale Bar & Restaurant oferuje prawdziwą polską kuchnię z nowoczesnym, międzynarodowym akcentem. Dania są przygotowywane z najwyższej jakości lokalnych składników i serwowane z nowatorskimi i akcentami przez Romana Pawlika, jednego z najbardziej znanych szefów kuchni w Krakowie. Do jego popisowych dań należą między innymi tarta cebulowa czy specjalnie opracowany „tort saski”.

Jan Pilch, przedstawiciel inwestora, Abriz Sp. z o.o. skomentował: „To wyjątkowe dla Krakowa miejsce, które za sprawą swoich bogatych tradycji kulturalnych zdecydowanie wyróżnia się na tle infrastruktury noclegowej w Polsce. Jestem dumy, że mogliśmy przyczynić się do utrzymania historycznej ciągłości tego miejsca, pisząc jej nowy rozdział. Co dla mnie równie ważne, dzięki funkcjom towarzyszącym,
takim jak balowa Sala Saska czy Regale Bar & Restaurant, hotel dostępny będzie dla osób z zewnątrz, także mieszkańców Krakowa. Wchodząc w skład marki Curio Collection by Hilton, Hotel Saski Kraków otrzymuje rekomendację przyznawaną najbardziej wyjątkowym miejscom na świecie”.

Hotel Saski Kraków, Curio Collection by Hilton uczestniczy w programie Hilton Honors, wielokrotnie wyróżnianym programie lojalnościowym dla gości 18 różnych marek hotelowych Hilton.
Hotel Saski Kraków, Curio Collection by Hilton dołącza do pięciu hoteli sieci w Krakowie: DoubleTree by Hilton Kraków Hotel & Convention Center, Hampton by Hilton Kraków, Hampton by Hilton Kraków Airport, Hilton Garden Inn Kraków oraz Hilton Garden Inn Kraków Airport.

Drugi obiekt Leonardo Hotels w Krakowie zostanie otwarty jeszcze w tym roku