Pierwszy hotel InterContinental w Ras Al Khaimah

fot. archiwum RAK Tourism

Sieć IHG Hotels & Resorts ogłosiła otwarcie InterContinental® Ras Al Khaimah Mina Al Arab Resort & Spa, pierwszego obiektu tej marki w emiracie Ras Al Khaimah.

Pięciogwiazdkowy InterContinental położony jest na brzegu wyspy Hayat, zaledwie 45 minut jazdy od międzynarodowego lotniska w Dubaju. Projekt kurortu inspirowany jest trzema atutami emiratu: pustynią, górami i morzem, i oferuje 351 pokoi z widokiem na morze, apartamenty i prywatne wille z basenem, sześć punktów gastronomicznych.

Od klasycznych pokoi z widokiem na morze po rodzinne wille, wszystkie mieszkania zwrócone są w stronę morza, wraz z dyskretnymi prywatnymi balkonami i tarasami.

fot. archiwum Ras Al Khaimah

Wille z 1 sypialnią i prywatnym basenem mają powierzchnię powierzchni 150 metrów kwadratowych, oferujące wygodną sypialnię, salon, posiłki i basen. Wystrój, meble i najnowsza technologia tworzą relaksujące środowisko dla podróżnych, czyli dom z dala od domu. Apartament Prezydencki o powierzchni 200 metrów kwadratowych jest największym ze wszystkich, usytuowany tuż przy plaży. Tam, gdzie elegancja łączy się ze stylem, apartament o powierzchni 200 metrów kwadratowych nawiązuje do wyspiarskiego charakteru kurortu.

Haitham Mattar, dyrektor zarządzający IHG na Indie, Bliski Wschód i Afrykę, powiedział: „InterContinental Hotels & Resorts od ponad 75 lat jest pionierem luksusowych podróży do nowych destynacji, więc Ras Al Khaimah jest idealnym miejscem dla inwestycji InterContinental. Wysoka renoma Ras Al Khaimah na arenie międzynarodowej i umieściła emirat na światowej mapie podróży. Atrakcje emiratu w zakresie dziedzictwa, kultury i przygody są bardzo cenione przez krajowych i zagranicznych turystów. Z niecierpliwością czekamy na przyjęcie gości w tym wyjątkowym obiekcie i oferujemy najwyższy poziom gościnności.”

Ośrodek oferuje również prawie 1000 metrów kwadratowych imponujących sal konferencyjnych, w tym przestronną salę balową o powierzchni 360 metrów kwadratowych i dwie duże sale konferencyjne z opcjami cateringu na zamówienie.

fot. archiwum Ras Al Khaimah

Ras Al Khaimah – prawie 980 tys. gości w 2021 roku