Pierwszy hotel Ibis otwarto w Bukareszcie

fot. archiwum Accor

9 sierpnia w stolicy Rumunii otwarto pierwszy hotel ibis – ibis Bukareszt Politehnica.

Nowo wybudowany ibis Bukareszt Politehnica oferuje 158 atrakcyjnych i komfortowych pokoi, restaurację Albert’s Place, bar, salę konferencyjną na 150 osób oraz własny parking. Obiekt zlokalizowany jest w środkowo-zachodniej części Bukaresztu, nad brzegiem rzeki Dâmbovița, w samym sercu zachodniej dzielnicy biznesowej.

Budynek należy do drugiej generacji hoteli ibis w Rumunii i jest pierwszym, który otwarto w Bukareszcie. Do dyspozycji gości odwiedzających hotel są nowoczesne i dźwiękoszczelne pokoje z zasłonami zaciemniającymi, przestronnymi łazienkami i łóżkami ibis Sweetbed™ – jednym ze znaków rozpoznawczych marki.

W hotelu znajduje się restauracja w nowej i zaskakującej aranżacji, serwującą aromatyczne dania z grilla oraz szeroki wybór lokalnych i francuskich win. Elegancka Alberts’s Place z winiarnią jest przytulnym miejscem, gdzie goście mogą spędzać czas ze znajomymi, relaksując się lub pracując przy akompaniamencie klasycznej muzyki jazzowej i bluesowej.
Przestrzeń konferencyjna oferuje cztery elastyczne sale z naturalnym oświetleniem i dostępem do własnego prywatnego tarasu. Połączone pomieszczenia mogą pomieścić duże imprezy prywatne lub firmowe do 150 uczestników, a ułatwieniem jest duży parking naziemny.
Hotel zawiera także liczne elementy inspirowane muzyką i oferuje żywą atmosferę o każdej porze, co jest odzwierciedleniem jego muzycznego DNA.

Raluca Mihăescu, dyrektor generalna ibis Bukareszt Politehnica, powiedziała: „Cieszymy się, że możemy uczestniczyć w powrocie do Bukaresztu najpopularniejszej marki hotelowej – ibis. Wraz z ibis Bukareszt Politehnica otwieramy nowy rozdział w naszej historii, który wnosi innowacyjną koncepcję i autentyczne doświadczenie dla gości, zapewniane przez zespół pełnych pasji profesjonalnych hotelarzy. Cieszymy się również, że możemy przedstawić zupełnie nowy koncept Agora, który tworzy pozytywną, serdeczną atmosferę i doskonałe środowisko dla studentów i młodych profesjonalistów, którzy pragną korzystać z życia.”

Inwestorem jest firma Novum Invest – renomowany deweloper z 10-letnim doświadczeniem na rynku rumuńskim.