Pierwszy hotel Hiltona w Toruniu

archiwum Hiltona

Hilton Garden Inn zostanie otwarty w 2022 na Starym Mieście w Toruniu i będzie oferował gościom 132 pokoje.

Hilton (NYSE: HLT) podpisał umowę franczyzową z firmą PPI Polskie Projekty Inwestycyjne Sp. z o.o. S.K.A. – spółką zależną Grupy Satoria, która da początek inwestycji Hilton Garden Inn Torun Old Town. Hilton Garden Inn Torun Old Town, zlokalizowany w samym sercu toruńskiej Starówki znajdującej się na liście światowego dziedzictwa UNESCO, będzie zarządzany przez VHM Hotel Management.

Patrick Fitzgibbon, starszy wiceprezes Hiltona ds. Rozwoju w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce, powiedział: „Toruń to jedna z najbardziej popularnych krajowych destynacji w Polsce. Jego bogata historia, a także infrastruktura ułatwiająca dojazd do miasta sprawia, że jest to idealne miejsce na kolejny projekt Hilton Garden Inn w Polsce. Z niecierpliwością oczekujemy na moment, w którym hotel otworzy swoje podwoje dla pierwszych gości i dołączy do grupy ponad 30 naszych hoteli w Polsce.”

Andrzej Wójcik – prezes Grupy Satoria oraz VHM Hotel Management, dodał: „Hilton Garden Inn Torun Old Town dołączy do grupy trzech innych inwestycji – w Gdańsku, Olsztynie i Łodzi – które współtworzyliśmy z Hiltonem. Nasze wieloletnie partnerstwo zbudowane jest na sile marki Hilton oraz naszej misji, którą jest zaoferowanie gościom najlepszych w kraju usług z zakresu hotelarstwa. Nie możemy się doczekać momentu, w którym przywitamy naszych pierwszych gości w Toruniu w 2022 roku.”

Hilton Garden Inn Torun Old Town powstanie dzięki zaadaptowaniu niegdyś funkcjonującego browaru oraz miejskiej kamienicy. Będzie to hotel z wyższej półki, lecz w przystępnej cenie, który pomieści 132 pokoje gościnne, centrum biznesowe, pomieszczenia fitness, restaurację oraz bar.

Nowy hotel będzie mieścił się przy ulicy Piernikarskiej 10 w Toruniu (87-100). Dołączy on do grupy ponad stu hoteli już funkcjonujących pod marką Hilton Garden Inn lub będących aktualnie w budowie w całej Europie.