Pierwszy Dreamliner w barwach KLM

archiwum KLM

Pierwszy Dreamliner w barwach KLM pojawi się w październiku 2015 roku na trasach do Abu Dhabi i Muscat. Holenderska linia zamówiła 25 samolotów Boeing 787 z opcją na kolejne 25 sztuk.

Maszyny zostaną one dodatkowo wyposażone m.in. w nowoczesne fotele, łączność WiFi oraz rozbudowany system rozrywki pokładowej. Oprócz maszyn typu Boeing 787, wkrótce flota KLM powiększy się o nowe samoloty Embraer 175 i 190.

Wśród najważniejszych cech wyposażenia Dreamlinera KLM są nowoczesne fotele w World Business Class (Klasa Biznes KLM) rozkładane do poziomu całkowicie płaskiego łóżka. Ich rozmieszczenie w kabinie zapewnia każdemu podróżnemu bezpośredni dostęp do przejścia.
World Business Class charakteryzuje się cieplejszymi kolorami – z różnymi odcieniami każdego fotela – i dużą przestrzenią na schowki, która zapewnia pasażerom więcej prywatnej przestrzeni. Duże, miękkie poduszki i nowe, luksusowe koce wprowadzają przytulną atmosferę. Każdy fotel został wyposażony w 16-calowy monitor. Jest również opcja podwójnego ekranu, umożliwiająca podróżnemu granie lub chat w czasie oglądania filmu.

Fotele w Kasie Ekonomicznej oferują pasażerom wysoki komfort, a ich oparcie odchyla się o dodatkowe 40 procent. Podróżni mają również dostęp do gniazdka elektrycznego, aby ładować urządzenia mobilne. System rozrywki pokładowej został rozbudowany i wyposażony w 11-calowy monitor, intuicyjny ekran dotykowy HD, interaktywne mapy 3D i komunikator Seat Chat – umożliwiający pogawędki między pasażerami, którzy siedzą oddaleni od siebie w samolocie. Najnowszy system rozrywki pokładowej KLM oferuje ponad 150 filmów i 200 programów telewizyjnych w 12 językach.