Pierwszy Bombardier C Series SWISSa wyląduje w Warszawie

archiwum SWISS

Inauguracyjny lot z Zurychu do Warszawy odbędzie się w sobotę 20 sierpnia. Samolot wyląduje na Lotnisku Chopina o godz. 14.00.

Warszawa jest jedną z pierwszych europejskich stolic, do których CS100 będzie latać z Zurychu. SWISS oferuje już swoim pasażerom na trasie Warszawa-Zurych trzy połączenia dziennie, planowo wszystkie będą obsługiwane przez maszyny typu CS100. SWISS spodziewa się dostaw pozostałych ośmiu samolotów CS100 (łącznie 9) do końca roku, stopniowo zastąpią one Avro RJ100.
Swiss International Air Lines (SWISS) otrzymał pierwszego nowego Bombardiera CS100 w swojej flocie krótkiego i średniego zasięgu na początku lipca 2016 roku. Przewoźnik jest pierwszym klientem i operatorem zaprojektowanego na nowo samolotu C Series. CS100 wykonał pierwszy komercyjny rejs dla SWISS 15 lipca.

Thomas Klühr, dyrektor generalny SWISS, powiedział: „Jestem dumny, że jesteśmy pierwszym operatorem najbardziej zaawansowanego i innowacyjnego samolotu w swojej klasie na świecie. Nasz nowy Bombardier CS100 jest wyjątkowo efektywny i dwukrotnie bardziej cichy niż porównywalne maszyny tego typu. Dla naszych pasażerów oznacza to zupełnie nową erę komfortu na pokładzie. Cieszymy się mogąc zapewnić tę nową jakość również polskim pasażerom.”

SWISS nadał pierwszej maszynie imię Canton of Zurich – kantonu, którego mieszkańcy najbardziej odczują korzystny wpływ zastosowanych w nim rozwiązań. Samolot został ochrzczony przez radną Kantonu Zurych Carmen Walker Späh oraz szwajcarskiego rapera BLIGGa, którzy urodzili się i mieszkają w tym regionie.