Pierwszy Airbus A320 neo we flocie Wizz Air

Wizz Air odebrał pierwszego Airbusa A320 neo
Najnowszy Airbus A320neo w barwach Wizz Air/fot. archiwum Wizz Air

Linia lotnicza Wizz Air powitała w swojej flocie pierwszego nowego Airbusa A320 neo o numerze rejestracyjnym HA-LJA.

To 122. samolot we flocie WIZZ, składającej się wyłącznie z samolotów typu Airbus. A320 neo to pierwszy tego rodzaju samolot WIZZ, w którym zastosowano najnowsze technologie w lotnictwie oferujące istotne korzyści dla środowiska – niemal 50-procentową redukcję emisji hałasu, 20-procentowe zmniejszenie zużycia paliwa oraz prawie o 50 proc. niższą emisję tlenków azotu w porównaniu z samolotami poprzedniej generacji.

Średnia wieku samolotu we flocie Wizz Air wynosi 5,43 roku.

Największe zamówienie Wizz Air na 267 supernowoczesnych samolotów Airbus z rodziny A320neo pozwoli linii na dalszą redukcję śladu węglowego – o 30% na każdego pasażera do 2030 roku.

József Váradi, prezes Wizz Air powiedział: „Cieszymy się z dodania kolejnego ultranowoczesnego samolotu do naszej rozwijającej się floty. To symbol przyjętego przez nas modelu biznesowego ULCC – zapewnia znaczne korzyści pod względem kosztów oraz obniża emisje Wizz Air. Nasza flota, teraz z pierwszym Airbusem A320neo, wyposażona jest w ulepszone środki ochronne, które zapewniają podróżującym możliwie najlepsze warunki sanitarne. Wizz Air jest producentem z najniższymi kosztami w Europie obsługującym najmłodszą i najbardziej wydajną ekonomicznie flotę samolotów o najmniejszym wpływie na środowisko.: