Pierwszy Airbus A320 neo we flocie Wizz Air

Linia lotnicza Wizz Air powitała w swojej flocie pierwszego nowego Airbusa A320 neo o numerze rejestracyjnym HA-LJA.
To 122. samolot we flocie WIZZ, składającej się wyłącznie z samolotów typu Airbus. A320 neo to pierwszy tego rodzaju samolot WIZZ, w którym zastosowano najnowsze technologie w lotnictwie oferujące istotne korzyści dla środowiska – niemal 50-procentową redukcję emisji hałasu, 20-procentowe zmniejszenie zużycia paliwa oraz prawie o 50 proc. niższą emisję tlenków azotu w porównaniu z samolotami poprzedniej generacji.
Średnia wieku samolotu we flocie Wizz Air wynosi 5,43 roku.
Największe zamówienie Wizz Air na 267 supernowoczesnych samolotów Airbus z rodziny A320neo pozwoli linii na dalszą redukcję śladu węglowego – o 30% na każdego pasażera do 2030 roku.
József Váradi, prezes Wizz Air powiedział: „Cieszymy się z dodania kolejnego ultranowoczesnego samolotu do naszej rozwijającej się floty. To symbol przyjętego przez nas modelu biznesowego ULCC – zapewnia znaczne korzyści pod względem kosztów oraz obniża emisje Wizz Air. Nasza flota, teraz z pierwszym Airbusem A320neo, wyposażona jest w ulepszone środki ochronne, które zapewniają podróżującym możliwie najlepsze warunki sanitarne. Wizz Air jest producentem z najniższymi kosztami w Europie obsługującym najmłodszą i najbardziej wydajną ekonomicznie flotę samolotów o najmniejszym wpływie na środowisko.:
POWIĄZANE WPISY
2 lutego 2023
TT-Line zwiększa potencjał przewozowy z drugą jednostką Green Ship Peter Pan
Zawinięcie drugiego promu GreenShip Peter Pan do Terminala Promowego w Świnoujściu jest…
0 Komentarzy4 Minuty
2 lutego 2023
Alfred Wagner prezesem Wrocławskiej Organizacji Turystycznej
31 stycznia Agnieszka Szymerowska złożyła rezygnację z funkcji prezesa zarządu…
0 Komentarzy3 Minuty
1 lutego 2023
LOT: w sezonie letnim wznowimy połączenie z Rzeszowa do Gdańska
Od 2 czerwca do 5 września 2023 roku samoloty Polskich Linii Lotniczych LOT znów zabiorą…
0 Komentarzy3 Minuty
1 lutego 2023
Hotel Nobu zostanie otwarty w Ras Al Khaimah
Wielkoformatowa inwestycja na wyspie Marjan o łącznej powierzchni 70 tys. metrów…
0 Komentarzy3 Minuty
1 lutego 2023
Tatry Super Ski z promocją na wybrane skipassy
Największy projekt narciarskiej w Polsce – Tatry Super Ski – 30 stycznia ruszył z kolejną…
0 Komentarzy3 Minuty
1 lutego 2023
Zmiany w zarządzie Brussels Airlines
Peter Gerber, obecny prezes zarządu Brussels Airlines, zrezygnował wczoraj (31 stycznia)…
0 Komentarzy1 Minuty
31 stycznia 2023
Wakacje.pl: prezes UOKiK się pomylił, nie wpływamy na wysokość cen
Wakacje.pl S.A. wydały oświadczenie w związku z dzisiejszym komunikatem Urzędu Ochrony…
0 Komentarzy1 Minuta
31 stycznia 2023
Air France zwiększa liczbę lotów do Chin
Linie lotnicze zapowiadają od 1 lipca wprowadzenie do rozkładu codziennych połączeń do…
0 Komentarzy1 Minuty