Pierwsi goście już w Hotelu Renaissance na Okęciu

materiały prasowe

Chopin Airport Development otworzył pierwszy w skali całego kraju pięciogwiazdkowy hotel sąsiadujący z lotniskiem – Renaissance Warsaw Airport Hotel, który został wybudowany naprzeciwko terminalu Lotniska Chopina w Warszawie.

Jest to także pierwszy w Polsce obiekt marki Renaissance, należącej do największej sieci hotelarskiej na świecie – Marriott International.

Gheorghe Marian Cristescu, prezes Chopin Airport Development (CAD), powiedział: „Cieszymy się, że po ośmiu latach od rozpoczęcia prac projektowych, związanych z powstaniem hotelu Renaissance, udało nam się dokończyć dzieło i oddać do użytku luksusowy hotel marki Renaissance. Ostatnie dwa lata, od kiedy pełnię funkcję Prezesa Zarządu Chopin Airport Development, to czas bardzo intensywnej pracy całego Zarządu oraz wszystkich pracowników, który został przekuty w wielki sukces. W tym czasie nadrobiliśmy to, czego nie udało się dokonać w ciągu ostatnich ośmiu lat. Nam udało się przełamać tę niemoc i doprowadzić do otwarcia hotelu.”

Pięciogwiazdkowy hotel Renaissance, należący do spółki Chopin Airport Development, znajduje się w sąsiedztwie już działającego czterogwiazdkowego Hotelu Courtyard by Marriott Warsaw Airport. Obecnie obok siebie funkcjonują dwa różne hotele, zlokalizowane w bezpośrednim sąsiedztwie lotniska Chopina, które uzupełniają się swoją ofertą.
Renaissance Warsaw Airport Hotel to pięciogwiazdkowy hotel w niestandardowym wydaniu. Dysponuje 225 pokojami, w tym 11 apartamentami, których wystrój odwołuje się do polskiego modernizmu. Wszystkie pokoje są idealnie wyciszone, co jest bardzo ważne dla hotelu przylotniskowego. Hotel Renaissance, jako jedyny w okolicy lotniska, ma w swojej ofercie basen i sauny oraz ekskluzywną strefę SPA. Goście hotelu mogą również skorzytać z Executive Lounge na najwyższym piętrze, z obszerną ofertą gastronomiczną i niepowtarzalnym widokiem na płytę lotniska.

Dariusz Oleksiak, dyrektor generalny Renaissance Warsaw Airport Hotel, podkreślił :  “Dbałość o detale na każdym poziomie, wystrój wnętrz, ale przede wszystkim smaki i zapachy, które zapewnią gościom niezapomniane przeżycia i autentyczne doświadczenia, inspirowane lokalnym charakterem miejsca – to filozofia marki Renaissance . Pragniemy dołączyć do grupy najlepszych hoteli pięciogwiazkowych na rynku warszawskim i na mapie Europy. Otwieramy hotel, który jest wyjątkiem w skali obiektów pięciogwiazdkowych – to raczej obiekt “lifestylowy” aniżeli luksusowy w dotychczasowym rozumieniu.”

W hotelu znajduje się również nowocześnie zaprojektowana przestrzeń konferencyjna, która umożliwia dostosowanie rozwiązań do indywidualnych potrzeb klienta – 8 sal konferencyjnych o łącznej powierzchni 844 metrów kwadratowych, a także wysoka na 5,5 m Sala Balowa
o powierzchni 415 metrów kwadratowych.