Piernikowy Dzierżoniów w Młynie Hilberta

Fundacja Ochrony Dziedzictwa Przemysłowego Śląska oraz Miasto Dzierżoniów wraz z partnerami zapraszają na wystawę makiety Piernikowy Dzierżoniów, które powstaje w zabytkowym XIX-wiecznym Młynie Hilberta w Dzierżoniowie.
Już po raz drugi mieszkańcy dolnośląskiego miasta Dzierżoniów założyli fartuchy, zużywając setki kilogramów mąki, miodu, przypraw korzennych i pod okiem specjalistów stworzyli całe swoje miasto w miniaturze.
Szkoły, przedszkola, ośrodki kultury, seniorzy – wszyscy przyczynili się do stworzenia miniaturowej wersji Dzierżoniowa z piernika.
Miejsce nieprzypadkowe Młyn Hilberta – monumentalny obiekt znany wszystkim mieszkańcom miasta jako miejsce pracy wielu członków ich rodzin. Dziś to nowy punkt na turystycznej mapie atrakcji Dolnego Śląska, w którym oglądać możemy w nim w pełni kompletny zachowany w niezmienionym kształcie XIX-wieczny młyn, obrazujący poziom rozwoju techniki młynarskiej z lat trzydziestych XX wieku.
Projekt “Piernikowego Miasta” realizowany będzie już po raz drugi, całe miasto zostało zmodernizowane oraz rozbudowane.
Wystawa Piernikowe Miasto znajduje się w zabytkowym Młynie Hilberta przy ul. Batalionów Chłopskich i otwarta będzie od 7 grudnia do końca lutego 2020 w godzinach 10 00 do 16 00
Uroczysta inauguracja wystawy – 6 grudnia o godz. 17 00.
W czasie przygotowań do projektu zostały ogłoszone 2 konkursy – pierwszy konkurs na logo Piernikowego Miasta- spośród wielu ciekawych prac uczniów Zespołu Szkół Nr 1 im. prof. Wilhelma Rotkiewicza w Dzierżoniowie, wygrał projekt Juliana Palimonka.
Efekty drugiego konkursu – na najlepszą budowlę ogłoszone zostaną 6 grudnia o godz. 17 00
POWIĄZANE WPISY
26 stycznia 2026
Łódź inwestuje w eventy. Fundusz Wsparcia Spotkań oferuje wsparcie organizatorom wydarzeń biznesowych
Łódź uruchamia nowy program wsparcia dla branży eventowej - Łódzki Fundusz Spotkań.…
0 Komentarzy2 Minuty
26 stycznia 2026
Katar wzmacnia relacje z polskim rynkiem MICE i leisure
22 stycznia 2026 roku w Warszawie odbyło się branżowe spotkanie networkingowe Connect.…
0 Komentarzy2 Minuty
23 stycznia 2026
Dobry rok i długofalowa strategia. Polska stawia na jakość i zasięg
Polska turystyka ma za sobą wyjątkowo udany rok i wyraźnie patrzy w przyszłość. Coraz…
0 Komentarzy4 Minuty
23 stycznia 2026
Travelist: 10 miejsc w Polsce, które przyciągną turystów w 2026 roku
Magazyn Travelist opublikował listę 10 miejsc w Polsce, które w 2026 roku mogą…
0 Komentarzy8 Minuty
22 stycznia 2026
Zima na Mazowszu. Region pełen aktywności i lokalnych atrakcji
Mazowiecka Regionalna Organizacja Turystyczna rusza z projektem „Zima na Mazowszu”, który…
0 Komentarzy3 Minuty
21 stycznia 2026
Highline Warsaw wspiera WOŚP. Na Varso Tower powstanie panorama Warszawy z 25 tys. klocków Lego
Highline Warsaw włącza się w 34. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, organizując…
0 Komentarzy1 Minuty
20 stycznia 2026
Polski startup rusza nad wody. Teraz wypożyczysz deskę SUP jednym kliknięciem
Po udanym teście nad Zalewem Żyrardowskim polski startup Zaklepuje.To rozpoczyna…
0 Komentarzy2 Minuty
19 stycznia 2026
Ferie z przewodnikiem po Lublinie. Startuje kolejna edycja spacerów miejskich
Od 1 lutego rusza kolejna edycja programu „Poznaj Lublin z Przewodnikiem” - cyklu…
0 Komentarzy2 Minuty
16 stycznia 2026
Łódź z historycznym wynikiem. Miasto odwiedziło 5,1 mln gości w 2025 roku
Jak wynika z danych Łódzkiej Organizacji Turystycznej, w 2025 roku Łódź odwiedziło…
0 Komentarzy4 Minuty










