Pięciogwiazdkowe hotele w dobrej cenie

archiwum Diners Club Polska

Luksus musi kosztować, ale nie warto za niego przepłacać. Według Diners Club Polska – wydawcy kart dla podróżników – nie zawsze trzeba przepłacać za luksusowy nocleg. Na dowód – lista europejskich hoteli, w pięciu europejskich miastach, w których pięciogwiazdkowy standard jest gwarantowany w rozsądnej cenie.

Katarzyna Fatyga, prezes Diners Club Polska, powiedziała: “Z naszego doświadczenia jasno wynika, że osoby, które dużo podróżują poszukują wygody, za którą jednak nie chcą przepłacać. Jednocześnie cenią sobie miejsca pobytu, które dostarczają im dodatkowych, pozytywnych doznań. Z myślą o wymagających podróżnikach wybraliśmy europejskie hotele, które łączą te trzy cechy.”

Warszawa
Hotel Le Regina znajduje się na Nowym Mieście, która stanowi część warszawskiej starówki. Jego siedziba – budynek historycznego Pałacu Mokranowskich, sam w sobie stanowi turystyczną atrakcję. Niektóre pokoje ozdobione są freskami i wyposażone w tarasy lub ogrody. Hotel oferuje ekskluzywną restaurację, strefę wellness w sklepieniu piwnicznym z krytym basenem oraz obsługę na najwyższym poziomie. Ten europejski luksus można mieć już za ok. 160 dolarów za noc.

Lizbona
Położony w centrum miasta Avenida Palace ma wszystko, czego potrzebuje turysta, który pragnie wypoczywać w komforcie. Hotel gwarantuje wielojęzyczną obsługę, usługi concierge, dostęp do pralni i siłowni. Atutem kamienicy w stylu belle epoque położonej niedaleko przepływającego przez Lizbonę Tagu jest lokalizacja, która pozwala poczuć prawdziwy klimat miasta. Cena za noc wynosi ok. 170 dolarów.

Moskwa
Z okien XIX-wiecznej kamienicy Baltshug Kempinski można podziwiać Kreml i rzekę Moskwę. Hotel oferuje gościom apartamenty superior z doskonałą obsługą, bardzo dobrą kuchnię, a także program degustacji pielmieni i rosyjskiej wódki. Oprócz lokalizacji i wysokiego standardu hotel wyróżnia także przystępna, jak na stolicę Rosji, cena – ok. 165 dolarów w okresie od października do lutego.

Berlin
Pięciogwiazdkowy standard w stolicy Niemiec, bez wydawania fortuny, oferuje hotel Ritz-Carlton. Widok na Postdamer Platz lub Tiergarten Platz, marmurowy wystrój i świetna restauracja to nie jedyne powody, by się tam zatrzymać. „Dwójka” kosztuje ok. 198 dolarów.

Tallin
Hotel Telegraaf mieści się w sercu starego miasta stolicy Łotwy. XIX-wiecznej kamienicy gościła już duńska księżniczka Maria, senator Johnn McCain i dziesiątki innych polityków z całego świata. Oprócz bardzo dobrej kuchni, basenu spa i łaźni tureckiej hotel oferuje doskonale wyposażone pokoje, które dopełniają pięciogwiazdkowego komfortu. Za nocleg zapłacimy ok. 175 dolarów