Pięć pomysłów na to, co robić w Bibione

materiały prasowe

Piękne położenie nad brzegiem Adriatyku, dobry dojazd do Triestu lub Wenecji, zaciszne laguny, dobra kuchnia – nic dziwnego, że znajdujące się na obszarze Weneckiej Riwiery Bibione przyciąga tłumy turystów.

Aby wykorzystać w pełni możliwości, które daje wypoczynek w te okolicy, warto przeczytać o tym co zrobić, by pobyt był aktywny, ciekawy i udany dla całej rodziny. Przedstawiamy pięć pomysłów na to, co robić w Bibione.

1. Spa i wellness

Bibione to miejsce, które pozwala połączyć pobyt wakacyjny nad morzem z zabiegami mającymi na celu poprawę kondycji zdrowotnej. Umożliwiają to źródła termalne, położone na głębokości 500 metrów. Wypływająca z nich woda o temperaturze 52°C wykorzystywana ma liczne właściwości terapeutyczne. Woda została zaklasyfikowana przez Ministerstwo Zdrowia jako hipertermalna oraz jako alkaliczna wodorowęglanowo-sodowa fluorkowa.

Aby skorzystać z bogatej oferty spa i wellness w Bibione wystarczy zarezerwować pobyt w jednym z ośrodków położonych w pobliżu Bibione Thermae, jedynego we Włoszech uzdrowiska zlokalizowanego nad brzegiem morza, a ponadto w zielonym, przytulnym otoczeniu. W uzdrowisku możemy się zapisać na przykład na cykl inhalacji, fizjoterapię, zabiegi błotne. Ponadto w ofercie uzdrowiska są zabiegi rehabilitacyjne (kinezyterapia, hydrokinezyterapia, masaże oraz zabiegi holistyczne), a także oferta leczenia dla dzieci z alergią lub zaburzeniami oddychania.

bibione thermae2

Noclegi w hotelach położonych w SPA Bibione Thermae, w połączeniu ze zniżkami na pakiety zabiegów, oferuje na przykład portal ETGroup.info, należący do Europa Tourist Group. Jest to operator pośredniczący w wynajmie obiektów turystycznych: apartamentów, domków, willi, bungalowów, pokoi w kwaterach prywatnych i wioskach turystycznych. Aby znaleźć zakwaterowanie w rejonie Bibione i Lignano warto skorzystać z usług tego największego i najbardziej doświadczonego pośrednika wynajmu nieruchomości dla przyjezdnych, zapewniającego usługi na dobrym poziomie. W jego ofercie znaleźć można największy w regionie wybór obiektów turystycznych, rozciągających się przez cały teren Bibione i Lignano.

Europa Tourist Group to największy operator zajmujący się wynajmem nieruchomości, działający w rejonie Bibione i Lignano. W portfolio firmy znajdują się apartamenty na wynajem i szeroki wybór oferty hotelowej (ETGroup Hotels) wraz z narzędziami do wyszukiwania. Jedna ze spółek należących do grupy, Europa Real Estate, zajmuje się też pośrednictwem dla zagranicznych inwestorów, zainteresowanych rynkiem nieruchomości w rejonie Weneckiej Riwiery.

bibione etg apartament

W Bibione znajdziemy ponadto ośrodek wyposażony w strefę Spa i wellness – Savoy Beach Hotel & Thermal SPA (oferty pobytu znajdziemy na ETGroup.info). Także tam pakiety pobytowe i spa połączone są z karnetami na wejście do Bibione Thermae oraz z innymi atrakcjami, takimi jak nordic walking, wycieczki rowerowe oraz wycieczki z przewodnikiem do Portogruaro.

2. Plażowanie

Plaże nad Adriatykiem słyną na całym świecie, a te w Bibione należą do najpiękniejszych. 11,5 km wybrzeża wysypanego miękkim złocistym piaskiem o średniej głębokości 400 metrów to jeden z największych skarbów tego regionu. A do tego doskonałe nasłonecznienie od rana do godzin wieczornych, łagodne zejście do morza i zapewniające bezpieczeństwo 22 stanowiska ratownicze.

Pełne rozkoszowanie się plażą mogą zapewnić usługi dodatkowe, takie jak bezpłatne miejsce na plaży, zamówione jeszcze przed wyjazdem czy serwis autobusowy na plażę, dostępne w ramach pobytu w jednym z obiektów dostępnych na ETGroup.info w ramach oferty all-inclusive. A także: Pluto Beach lub Doggy Beach, specjalne plaże dla psów, darmowa animacja na plaży dla dorosłych i dzieci, turnieje sportowe i spektakle.

bibione plaza

Po całym dniu plażowania na pewno będzie co robić w Bibione. Goście apartamentów ETGroup w Bibione otrzymają darmowe zaproszenie na wieczór w plenerze z spaghetti, winem, napojem, muzyką na żywo i rozrywkami dla dzieci, a także zaproszenie na degustację wina, oliwy z oliwek, serów i wędlin regionalnych.

3. Parki zabaw

Na rodzinne wakacje Bibione nadaje się doskonale, w okolicy nie brakuje bowiem atrakcji dla najmłodszych. Tylko kilka kilometrów za miastem, w Lignano Sabbiadoro znajdziemy dwa parki zabaw, w tym z atrakcjami wodnymi. A w samym Lignano odwiedzić można zoo.

Pierwszym z celów wypraw dla rodzin jest Aquasplash, gdzie najlepiej wybrać się na cały dzień. To park wodny, ale nie brakuje atrakcji również dla tych, którzy nie umieją lub dopiero uczą się pływać. Znajdziemy tam statek piracki, trampoliny, zjeżdżalnie, basen z falami i oczywiście mnóstwo wodnych zjeżdżalni.

acquasplash

Z kolei Gulliverlandia to miejsce zabawy, edukacji i przygody. Odbędziemy tu podróż dookoła świata w 80 minut, „zanurzymy się” w akwarium pełnym kolorowych ryb z akwenów świata (w tym rekinów), wejdziemy na wieżę panoramiczną, zwiedzimy ruiny miast Majów, stoczymy średniowieczną bitwę, a nawet spotkamy dinozaury.

Nieopodal, w Lignano, znajdziemy też jeden z najlepszych ogrodów zoologicznych w Europie – Parco Zoo. To nie tylko miejsce, gdzie spotkamy egzotyczne i udomowione zwierzęta oraz bogactwo roślinności. To również miejsce z misją ratunkową wobec zagrożonych gatunków, nastawione na edukację zwiedzających, w tym dzieci. Miejsce jest przyjazne zarówno zwiedzającym, jak i zwierzętom, stara się stworzyć im jak najlepsze warunki bytowania, możliwie zbliżone do tych naturalnych.

4. Sport

Bibione ma również wiele do zaoferowania miłośnikom aktywnego wypoczynku i to nie tylko sportów plażowych. Choć bezpośrednio na plaży można skorzystać bezpłatnie z kursów aerobiku, tańca, pilates i wielu innych zajęć, to wiele aktywności czeka nas również poza linią wybrzeża.

bibione nordic walking

Piękne krajobrazy i przyroda aż się proszą o wycieczki piesze bądź rowerowe. Dla tych, którzy wybiorą tę drugą opcję ważną informacją będzie to, że w okolicy znaleźć można wiele szlaków rowerowych, 20 km ścieżek, a hotele np. ETGroup oferują możliwość wypożyczenia sprzętu, również akcesoriów dla dzieci. Wycieczki do starek latarni lub zakolami rzeki Tagliamento to propozycja dla każdego. A ponadto po rzece od niedawna kursuje bezpłatny prom łączący Lignano i Bibione. Codziennie od 10:00 do 20:00 można przeprawić się przez rzekę razem z rowerem, w ramach usługi “Bicipolitana”.

Ponadto, w Lignano zagrać można w golfa na 70-hektarowym polu zaprojektowanym przez Marco Croze, należącym do Golf Clubu Lignano. Dostosowane do wszystkich poziomów graczy 18-dołkowe o pięknym położeniu gości wiele międzynarodowych zawodów, jest też popularne wśród turystów. A ci, którzy wybiorą ofertę ET Group otrzymają 30 proc. zniżki na green fee.

5. Zwiedzanie

Jedną z zalet Bibione jest atrakcyjne położenie, umożliwiające nie tylko szereg aktywności na miejscu, ale również ciekawe wycieczki po okolicy. Zarówno na lądzie jak i na wodzie – pobyt na Weneckiej Riwierze aż się prosi o zorganizowanie krótszego bądź dłuższego wypadu.

Oczywistym wyborem jest Wenecja, jedno z najpiękniejszych, najbardziej romantycznych miast świata. Miliony odwiedzających zniechęcają do spędzania tam całego pobytu we Włoszech, ale jednodniowa wycieczka z bazy wypadowej w Bibione to co innego. Szczególnie jeśli mamy możliwość dotrzeć tam niezapomnianym rejsem po lagunie i przy okazji zobaczyć również wyspy Murano, Burano i Torcello.

bibione wycieczki

Już nie wodą, lecz w głąb lądu, można dotrzeć do rozsławionej przez Szekspira Werony, odwiedzić nie tylko posąg Julii, ale również zwiedzić słynny amfiteatr z czasów rzymskich. Warte odwiedzin jest też położone na północy regionu Veneto miasto Portogruaro, z pięknie zachowaną średniowieczną architekturą.

Europa Tourist Group zapewnia to wszystko swoim gościom, współpracując z biurem podróży Armonia Viaggi. Można więc wybrać się na wycieczkę autobusem do jednego z miast, w rejs po lagunie, albo nawet poza granicę Włoch – do Słowenii, by zobaczyć zamek Predjama i słynną jaskinię Postojna. W ofercie znajdziemy też krótsze rejsy po lagunach Marano, Bibione i Caorle, prywatną łódką – typowym weneckim drewnianym gozzo.