Piąte urodziny FlixBusa w Polsce ze specjalnym Retrobusem na krajowych drogach

fot. archiwum FlixBus

Od 1 kwietnia na jednej z linii krajowych pojawił się Retrobus. Został on specjalnie stworzony z okazji piątych urodzin Flixbusa, a stylem nawiązuje do dawnej marki Polskiego Busa.

Minęło pięć lat, odkąd PolskiBus.com zniknął z rynku, gdy nastąpiło przejęcie marki przez międzynarodową firmę FlixBus. Z tej okazji FlixBus stworzył autobus w specjalnym wydaniu, który przywróci markę Polski Bus na krajowe drogi. Retrobus jeździ na jednej z linii krajowych FlixBusa od początku kwietnia. FlixBus pojawił się na polskim rynku w grudniu 2017 roku poprzez nawiązanie strategicznej współpracy z Polskim Busem, który wówczas oferował głównie połączenia między polskimi miastami, jak i do kilku miast w Niemczech, Czechach, Słowacji i na Węgrzech.

Wraz z pojawieniem się FlixBusa w Polsce, znacząco zwiększyła się siatka połączeń dostępnych w ofercie dzięki dodaniu nowych linii. Wprowadzono zmiany w wizerunku floty. FlixBus ubrał wszystkie swoje pojazdy w charakterystyczne zielone barwy. Początkowo, wraz z wejściem marki na polski rynek, czerwone autobusy Polskiego Busa w 2018 roku zostały zastąpione przez zielono-pomarańczowe. Obecnie najnowsze autobusy FlixBusa produkowane są w jednolitym, zielonym kolorze.

Latem 2018 roku, FlixBus operował na 54 dostępnych liniach, co pozwalało na dotarcie do 120 miast w sześciu krajach. Obecnie zielonymi autobusami można podróżować z Polski aż do 360 miast w 17 krajach. Łącznie w ofercie FlixBusa w Polsce znajduje się 130 krajowych i zagranicznych linii.

„Jesteśmy liderem wśród dostawców mobilności na polskim rynku, co widać po rozpoznawalności FlixBusa – aż 70 proc. ankietowanych kojarzy naszą markę. W ciągu pięciu lat funkcjonowania w Polsce, wraz z naszymi partnerami autobusowymi przejechaliśmy 184 mln kilometrów. Aktualnie mamy 27 partnerów i stale nawiązujemy nowe kontrakty, aby poszerzyć ofertę i flotę FlixBusa o kolejne zielone autobusy” – komentuje Michał Leman, dyrektor zarządzający FlixBusa w Polsce, Ukrainie i krajach bałtyckich.

Flix: 2022 z rekordowym przychodem 1,5 mld euro