Phuket gotów na przyjęcie zaszczepionych turystów od 1 lipca

phuket-gotow-przyjac-turystow
Plaża Kata Noi / fot. Artur Kornakov na Unsplash

Gubernator Urzędu Turystyki Tajlandii Yuthasak Supasorn potwierdził, że Tajlandia rozpoczyna kampanię “Phuket Sandbox” i jest gotowa otworzyć wyspę dla zaszczepionych turystów od 1 lipca. Wśród mieszkańców Phuketu 80 proc. będzie zaszczepionych przeciwko COVID-19 do środy.

Tajlandia jest gotowa do startu kampanii “Phuket Sandbox”. Od miesięcy trwały przygotowania, aby otworzyć wyspę wypoczynkową dla zaszczepionych międzynarodowych gości – podaje portal xinhuanet.com

Jak powiedział w poniedziałek Yuthasak Supasorn, gubernator Urzędu Turystyki Tajlandii (TAT), “hotele i inne miejsca związane z turystyką w całej prowincji wyspy zostały przygotowane na kampanię ponownego otwarcia. Nawet 80 procent mieszkańców Phuket, w tym osoby zatrudnione w branży hotelarskiej i turystycznej, zostaną zaszczepione przeciwko COVID-19 do środy.”

Szacuje się, że w czwartek na wyspę Phuket przyjedzie około 400-500 zagranicznych turystów. Kolejny przybędą w późniejszych terminach.

W ramach programu Phuket Sandbox zagraniczni turyści będą mogli swobodnie wjeżdżać i poruszać się po wyspie, pod warunkiem, że zostali w pełni zaszczepieni przeciwko wirusowi i uzyskali negatywny wynik testu. Po spędzeniu na wyspie 14 nocy mogą podróżować do pozostałych części Tajlandii.

Tajlandia walczy o powstrzymanie miesięcznego wzrostu liczby infekcji. W poniedziałek kraj zgłosił 5406 przypadków COVID-19, trzeci najwyższy dzienny wynik od początku pandemii. Całkowita liczba przypadków wynosi prawie 250 tys.

Jednak na wyspie Phuket notuje się pojedyncze przypadki zakażeń. W poniedziałek odnotowano trzy nowe, w niedzielę nie było żadnej nowej osoby zakażonej SARS-COV2. Jednym z kluczowych kryteriów oceny projektu “Sandbox”, jest to, czy w ciągu siedmiu dni na wyspie wystąpi ponad 90 nowych infekcji. Gdyby tak się stało, byłoby to przyczynkiem do wycofania się z otwarcia wyspy i przywrócenia restrykcji.