PHH zbuduje nowoczesny akademik w Szczecinie

PHH wybuduje akademik w Szczecinie
Gheorghe Marian Cristescu, prezes Grupy Kapitałowej Polskiego Holdingu Hotelowego i Bogusław Machaliński, rektor PUM/fot. archiwum PHH

Pomorski Uniwersytet Medyczny, jako pierwszy w Szczecinie, planuje najpóźniej za trzy lata wybudować i oddać do użytkowania kolejny, tym razem bardzo nowoczesny akademik. Usytuowany on będzie na dwóch działkach położonych przy Alei Piastów 28-29 w Szczecinie, przekazanych w czerwcu br. PUM-owi od Skarbu Państwa przez Prezydenta Szczecina Piotra Krzystka.

20 lipca w Rektoracie Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie podpisany został list intencyjny pomiędzy Rektorem PUM prof. Bogusławem Machalińskim oraz Prezesem Grupy Kapitałowej Polskiego Holdingu Hotelowego Gheorghe Marianem Cristescu w sprawie budowy akademika o podwyższonym standardzie.

Bogusław Machaliński, rektor PUM, powiedział: “Już dawno myśleliśmy o takiej inwestycji. Bowiem blisko 80 proc. naszych studentów jest przyjezdnych. Każdy z nich poszukuje miejsca zamieszkania na czas studiów. I jest to zapotrzebowanie rosnące. Rosnące są również wymagania względem oferowanych standardów– Nasza uczelnia w obszarze medycznym, dydaktycznym, naukowym, a teraz i socjalnym dąży do osiągania najwyższego poziomu europejskiego. Chcemy go oferować zarówno naszym pacjentom podczas leczenia, ale również naszym studentom podczas nauki. Przewidujemy kwaterowanie studentów ze wszystkich szczecińskich uczelni, oczywiście pierwszeństwo będą mieli studenci PUM-u.

Powierzchnia nieruchomości, na której akademik bądź kompleks akademików powstanie, wynosi ponad 4,6 tys. m². Obiekty spełniać będą standardy równe wymaganiom 3-4 gwiazdkowych hoteli. Akademik będzie posiadał również liczne udogodnienia oczekiwane przez młodzież uczącą się – strefy ciszy, wi-fi, gastronomia, pralnia, strefa zieleni, siłownia i inne.

Gheorghe Marian Cristescu, prezes Grupy Kapitałowej Polskiego Holdingu Hotelowego, dodał: „Dla nas jest to kolejny ważny krok w rozwoju Grupy Kapitałowej Polskiego Holdingu Hotelowego. Wchodzimy w segment, na który uważam, że będzie coraz większe zapotrzebowanie i w związku z tym planujemy jego dalszy rozwój. Bardzo się cieszę, że zaczynamy od Szczecina i współpracujemy z prestiżowym Pomorskim Uniwersytetem Medycznym. Jestem przekonany, że powstanie tego nowoczesnego obiektu pozytywnie wpłynie nie tylko na atrakcyjność szczecińskich uczelni, ale również samego miasta. Mam wielką nadzieję, że dzięki temu w przyszłości zarówno Szczecin, jak i społeczność studencka będzie rozkwitać . To nie jest nasz ostatni projekt w Szczecinie. Intensywnie pracujemy nad tym, aby móc w niedalekiej przyszłości zakomunikować nasze kolejne wspólne inwestycje związane z hotelami i akademikami.”

https://www.waszaturystyka.pl/phh-trzy-nasze-hotele-dolaczaja-do-sieci-best-western/