PHH wybrał projekt architektoniczny dla hotelu Royal w Krakowie

Będzie renowacja hotelu Royal w Krakowie
Wizualizacja pokoju w hotelu Royal/fot. archiwum PHH

Polski Holding Hotelowy podpisał z pracownią architektoniczną KM Rubaszkiewicz umowę na projekt renowacji hotelu Royal w Krakowie. Hotel będzie funkcjonował pod szyldem marki Le Méridien, należącą do sieci Marriott International.

Gheorghe Marian Cristescu, prezes Grupy Kapitałowej Polskiego Holdingu Hotelowego, powiedział: “Będzie to pierwszy hotel prestiżowej marki Le Méridien w Polsce zlokalizowany w centrum Krakowa w pobliżu największych atrakcji turystycznych, licznie odwiedzanych przez gości zagranicznych. Przy wyborze projektu architektonicznego podkreślaliśmy, jak ważne dla PHH jest dbanie o lokalną i hotelarską tradycję danego regionu. Cieszę się, że architekt uwzględnił w swoim projekcie piękną historię miasta, nawiązując do artystycznej Awangardy Krakowskiej oraz odnosząc się do słynnego krakowskiego artysty Stanisława Wyspiańskiego, tworzącego jeszcze w czasach powstawania hotelu Royal.”

Hotel Royal będzie dysponować 120 pokojami.

Konrad Rubaszkiewicz, prezes KM Rubaszkiewicz, dodał: “Pomimo nadzwyczajnej sytuacji, w jakiej przyszło nam pracować, udało nam się przygotować projekt architektoniczny dla prestiżowej marki hotelu Royal Le Méridien w Krakowie. Potwierdza to wysoką renomę, jaką KM Rubaszkiewicz cieszy się wśród najbardziej wymagających inwestorów. Cieszymy się, że będziemy mogli potwierdzić nasze wysokie kompetencje wynikające z 15-letniego doświadczenia na rynku. Według przygotowanego przez nas projektu design hotelu podkreśla to, co najważniejsze w założeniach marki Le Méridien, czyli nieograniczone możliwości podróżowania oraz odkrywania świata w wielkim stylu jednocześnie pozostając w samym sercu Krakowa.”

Wizualizacja wnętrza hotelu Royal

Projekt architektury wnętrz

W zakresie części publicznej przyjęto kontekstowe nawiązania do miejscowych wartości, jakimi są m. in. rzemiosło oraz sztuka, łącząc je z nowoczesnymi rozwiązaniami. Realizując program marki Le Méridien przestrzenie wypełniają lokalne niuanse krakowskie, będące hołdem w stronę czasów powstawania hotelu i artystycznej Awangardy Krakowskiej. Narracyjność elementów towarzyszy każdej części projektowanej koncepcji. Design hotelu podkreśla to co najważniejsze w założeniach marki Le Méridien m. in. funkcje poznawcze, doświadczanie oraz pasję do sztuki i instalacji artystycznych. Przestrzenie hotelu służą kontaktom, stymulują współpracę i ciekawość, nawiązują do krakowskich kamienic, lokali kawiarnianych pełnych starych bibelotów, książek, tomików poezji, obrazów i muzyki. Stosowane wyrafinowane materiały (wyszukane w kolorze kamienie, mosiądz, okładziny drewniane) zaznaczają bliskość wielkiej historii dziedzictwa narodowego i podkreśla pompatyczność kultury miasta Krakowa. Wnętrza pokoi, restauracji oraz konferencji scalają współczesne wzornictwo i rzemiosło dając wysublimowany eklektyzm oraz krakowski sznyt. Technologie, kształty, grafiki, kartograficzne elementy oraz wzornictwo mid century odnoszą się do historii powstawania oraz założeń marki Le Méridien o nieograniczonych możliwościach podróżowania oraz odkrywania świata w wielkim stylu.

Polski Holding Hotelowy wprowadza do Polski markę Le Méridien