Pawilon Polski na ŚDM w Krakowie już działa

archiwum POT

W poniedziałek pod Wawelem rozpoczął działalność Pawilon Polski. Otwarty z myślą o gościach światowych Dni Młodzieży wita ich odpowiednim hasłem – Polska wita.

W namiotach Pawilonu, zobaczyć można najnowsze osiągnięcia polskiej nauki, kultury, gospodarki i rolnictwa a także turystyczne atrakcje.
Uroczystego otwarcia dokonał gośc specjalny – premier RP Beata Szydło, wraz z szefem PAIiIZ Bartłomiejem Pawlakiem. Polską Organizację Turystyczną reprezentował Wiceprezes Bartłomiej Walas.

Wśród przygotowanych przez organizatorów atrakcji znalazły się m.in. Animowana historia Polski” Tomasza Bagińskiego w trójwymiarze, w specjalnie przygotowanym na tę okazję kinie, multimedialna ekspozycja, prezentującą najwybitniejsze osiągnięcia polskiej nauki na przestrzeni ostatnich 25 lat, prezentacja pokazującą Polskę nowoczesną poprzez roboty rodem z filmów sci-fi.
Atutem są na pewno klasyczne polskie przepisy i możliwość kosztowania polskich produktów rolnych.

W pawilonie można się dowiedzieć więcej o atrakcjach turystycznych dzięki dostępnym materiałom przygotowanym przez Polską Organizację Turystyczną a na fotomacie zrobić zdjęcie i wysłać jako e-pocztówkę do znajomych z logo pawilonu. Zdjęcia osób, które po otrzymaniu ich z fotomatu, wrzucą na swojego Twittera czy Instagram z hashtagiem #SharePoland, staną się częścią kampanii promocyjnej Polskiej Organizacji Turystycznej pod hasłem #SharePoland (https://share.poland.travel/), a jego autorzy powalczą o nagrody, w tym 7-dniowy pobyt w Wielkopolsce wraz z biletami lotniczymi w obie strony dla 2 osób.
Pawilon Polski to to także strefa relaksu ze sceną na zewnątrz, gdzie cztery razy dziennie przez tydzień odbywać się będą koncerty. Część artystyczną nadzoruje Polska Organizacja Turystyczna. Wśród zaproszonych artystów znaleźli się między innymi: Jazz Band Ball Orchestra, Kwartet Piotra Wójcickiego, Kwartet Smyczkowy Opery Krakowskiej, Agnieszka Chrzanowska z zespołem.

Organizatorem przedsięwzięcia są: Ministerstwo Rozwoju, Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Agencja Rynku Rolnego, Narodowe Centrum Kultury, Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, Polska Organizacja Turystyczna, oraz Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych S.A., która jest koordynatorem i wykonawcą projektu.