Pasażerowie klasy biznes i premium na pokładach LOT skorzystają z zastawy od Krosno Glass

fot. archiwum PLL LOT

Polskie Linie Lotnicze LOT ogłosiły partnerstwo z marką Krosno Glass, która jest znana z tworzenia wysokiej jakości wyrobów szklanych. W ramach tej współpracy, w najbliższych tygodniach szkło polskiego producenta zagości na pokładach samolotów PLL LOT w klasach Biznes i Premium Economy.

Polski przewoźnik wprowadzi na swoje pokłady szkła, które będą połączeniem nowoczesnego wzornictwa i elegancji. Nowe produkty będą miały wymiary odpowiadające szufladom wózka cateringowego, a jednocześnie będą trwałe. Dzięki współpracy z przewoźnikiem polskie wzornictwo będzie prezentowane na światowych rynkach. Na gościnnych pokładach samolotów LOT-u produkty z Krosna dotrą do ponad 100 portów lotniczych w Afryce, Ameryce Północnej, Azji i Europie.

„Współpraca Krosna Glass i Polskich Linii Lotniczych LOT, dwóch doskonale znanych polskich marek, jest wyjątkowa. Połączenie sił producenta szkła o stuletniej historii i jednej z najstarszych linii lotniczych na świecie pozwoli nie tylko sprostać oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających pasażerów, ale również przyczyni się do promocji tradycji polskiego designu i rzemiosła” – podkreśla Izabela Leszczyńska, dyrektor biura rozwoju produktu i customer experience.

Aby uczcić setne urodziny Krosno Glass, które przypadają w tym roku, na pokładach PLL LOT pojawi się specjalna szklanka, która wzornictwem nawiązuje do lat 20′ XX wieku – okresu powstania firmy. To nie koniec planów związanych z obchodami jubileuszu. Już wkrótce jeden z samolotów PLL LOT – Boeing 737 MAX zostanie udekorowany w nawiązaniu do urodzin marki.

„Nie kryjemy radości, że na pokładach Polskich Linii Lotniczych LOT pojawią się kieliszki oraz szklanki zaprojektowane i wyprodukowane przez firmę Krosno Glass. Miło jest patrzeć jak dwie polskie marki, cenione i kochane od pokoleń, wspierają się, a także wzajemnie promują swoją działalność. W tym roku nasza marka obchodzi 100-lecie swojego istnienia, więc współpraca z PLL LOT jest niewątpliwie pięknym prezentem urodzinowym” – mówi Małgorzata Piwowarska-Pinilla, dyrektor marketingu Krosno Glass.

Lotnisko Chopina: ponad 6,5 mln podróżnych odprawionych od początku roku