Pałac Mała Wieś – nowości

materiały prasowe

Pałac Mała Wieś inwestuje w rozwój swojej bazy noclegowej. Pod koniec kwietnia nastąpiło otwarcie Spichlerza – nowych przestrzeni hotelowo-konferencyjnych. W Spichlerzu do dyspozycji gości znajdzie się 21 designerskich apartamentów, dających w sumie 66 miejsc noclegowych.

Tomasz Barański, dyrektor hotelu, powiedział: „Pałac otaczają cztery zabytkowe Oficyny, w których urządziliśmy 16 unikalnie zaprojektowanych apartamentów. Dzięki nowym inwestycjom i poszerzeniu oferty hotelowej jesteśmy obecnie w stanie zaoferować swoim gościom łącznie ponad 100 miejsc noclegowych. Na szczególną uwagę zasługuje jedyny w Pałacu i najbardziej ekskluzywny Apartament Książęcy. Ta czarująca wystrojem komnata ma równie bogatą historię. Na przestrzeni wieków stanowiła książęcą sypialnię rodów Walickich, Zamoyskich, Lubomirskich i Morawskich. Gościła również między innymi znaną polską aktorkę Ninę Andrycz, która darzyła to miejsce ogromną sympatią.”

Apartament Książęcy to sypialnia z ogromnym łożem i stylizowanymi meblami oraz przestronny pokój kąpielowy, z którego roztacza się widok na przypałacowe ogrody różane.
Nowo wybudowany Spichlerz to nie koniec inwestycji na terenie kompleksu pałacowego. Jesienią tego roku Hotel Pałac Mała Wieś odda do dyspozycji gości kolejne przestrzenie hotelowe i wypoczynkowe. Wśród nich Dom Ogrodnika, który będzie dysponował nowymi 16 stylowymi pokojami dwuosobowymi. Również jesienią uruchomione zostaną Termy Pompejańskie Comfort SPA, czyli nietuzinkowa Strefa SPA & Welness, która zlokalizowana będzie w bezpośrednim sąsiedztwie Spichlerza z widokiem na parkowy staw. Niebywałą atrakcją będzie też Driving Range, czyli wyjątkowa strefa przeznaczona do nauki i treningu gry w golfa.

Barański dodał: „Zapewnienie szerokiego wachlarza możliwości jest dla nas podstawą ciągłego rozwoju usług skierowanych zarówno do klientów prywatnych, jaki i do gości biznesowych oraz organizatorów eventów. Dysponujemy zapleczem konferencyjnym o łącznej powierzchni blisko 1600 metrów kwadratowych. Dzięki dwóm salom balowym w Nowej Oranżerii jesteśmy w stanie zapewnić organizację eventów nawet do 600 osób. Pamiętamy także o komforcie bardziej kameralnych spotkań kadry menadżerskiej czy zarządów. Dla zapewnienia dyskrecji i standardu VIP, gwarantujemy 7 zabytkowych saloników we wnętrzach Pałacu oraz 4 przestronne sale konferencyjne z nowoczesnym wyposażeniem multimedialnym.”

Rozbudowa możliwości noclegowych oraz konferencyjnych idzie w parze z dbałością o niesamowitą historię, jaka towarzyszy Pałacowi Mała Wieś. Kultywując tradycję miejsca, Pałac dba o wartości zabytkowe. Właściciele obiektu planują rozbudowę Muzeum Pałacu oraz Muzeum Grójeckiego Sadownictwa. Przez cały rok odbywa się tu wiele wydarzeń kulturalnych. 19 maja odbyła się Noc Muzeów, a w sezonie letnim Pałac organizować będzie koncerty muzyki poważnej w plenerze oraz popularne niegdyś w przedwojennej Warszawie „majówki” – czyli całodzienne pikniki na trawie. Hotel Pałac Mała Wieś to miejsce tętniące życiem.

www.palacmalawies.pl