Otwarcie Radisson Collection Hotel, Warsaw

archiwum Radisson Group

Spółka Radisson Hospitality AB, będąca częścią Radisson Hotel Group, ogłosiła otwarcie nowego hotelu z kategorii marek premium lifestyle.

W związku z modernizacją i rebrandingiem, w dawnym obiekcie marki Radisson Blu zaszły spore zmiany.

W obecnym Radisson Collection Hotel, Warsaw znajduje się 311 pokoi i apartamentów, całkowicie odnowione nowoczesne lobby, bar i otwarte, ogólnodostępne przestrzenie – a także nowa restauracja.

 Yilmaz Yildirimlar, Starszy Wiceprezes na Europę Środkową i Południową w Radisson Hotel Group, powiedział: „Warszawa to dynamiczne biznesowe miasto, tętniące życiem i z różnorodne, dlatego jesteśmy niezmiernie dumni z naszego debiutu tej marki w Polsce. W bardzo krótkim czasie dokonaliśmy ogromnej transformacji hotelu, pokoje dla gości i przestrzenie publiczne zostały całkowicie przeprojektowane. Renowacja i rebranding stanowią ważne kroki w kierunku dalszego rozwoju naszych obiektów, zgodnie ze strategią marki Radisson Hotel Group. Z przyjemnością powitamy gości biznesowych i turystów z całego w naszym nowym hotelu.”

Zmiany w projekcie wnętrz hotelu wynikają ze stylu marki Radisson Collection. Charakter każdego obiektu tej marki nawiązuje do danej lokalizacji i jest przykładem przestrzeni współczesnego życia, na którą składa się nowoczesny wystrój i oferta wyjątkowych doświadczeń. Nowe lobby zostało odnowione w ten sposób, aby można je było swobodnie dostosować do potrzeb różnych użytkowników. Zarówno miejsca pracy, bar, restauracja, jak i strefy wspólne to przestrzeń, w której goście będą się z pewnością bardzo dobrze czuć.

Wszystkie pokoje i apartamenty zostały poddane gruntownej renowacji w duchu filozofii Radisson Collection.

Goście będą mogli wybrać nocleg w apartamencie z romantycznym widokiem na miasto albo skorzystać z bogatej oferty hotelu lub różnorodnych atrakcji miasta. W hotelu będą działały trzy restauracje: dzienna, w której będą podawane śniadania, restauracja Essence typu fine dining oraz lounge bar The Spot położony w otwartej przestrzeni połączonej z tarasem.

Hotel jest idealnym miejscem na spotkania, konferencje, kameralne imprezy towarzyskie, a także niezapomniane wesela. Do dyspozycji jest 8 sal konferencyjnych o powierzchni ponad 590 mkw. Największa z nich, o pow. 346 mkw jest w stanie pomieścić do 400 osób w ustawieniu teatralnym. O wyjątkową obsługę i szczegóły wydarzeń zadba profesjonalny zespół managerów.

Zarządzanie Radisson Collection Hotel, Warsaw objął Marco Eichhorn, doświadczony hotelarz z ponad 20-letnim stażem w branży. Do Radisson Hotel Group dołączył w 1997 r., pracując najpierw w Radisson Blu Hotel Hamburg, a następnie w hotelach grupy w Wielkiej Brytanii, RPA i Chorwacji. W 2013 r. po raz pierwszy objął stanowisko dyrektora generalnego w Astrachaniu w Rosji, a następnie w rosyjskim kurorcie nad Morzem Czarnym i ośrodku Radisson Resort & Residences Moskwa Zavidovo. Kierował także zespołem Radisson Blu Hotel Belorusskaya w Moskwie oraz Park Inn by Radisson w Bukareszcie. Jest ceniony za swój dynamiczny styl zarządzania, a przebieg jego kariery to doskonały przykład udanej promocji talentu w strukturach Radisson Hotel Group.

Marco Eichhorn, dyrektor generalny Radisson Collection Hotel, Warsaw, skomentował: „Stolica Polski zachwyca swoją historią i przyciągającą wzrok architekturą. Czekamy już na pierwszych gości, aby im zaoferować niezapomniany pobyt w tym mieście, w naszych nowych, pięknych wnętrzach. Jako Dyrektor Generalny hotelu zamierzam wykorzystywać wiedzę, jaką zdobyłem pracując na innych rynkach i liczę na udaną współpracę z moim nowym, pełnym zapału zespołem.”

Hotel jest dobrze skomunikowany. Lotnisko Chopina jest oddalone zaledwie o 25 minut, a od niedawno wyremontowanego Dworca Centralnego dzieli go tylko 1 km. Takie położenie zapewnia wygodny dojazd do innych polskich miast, a także do głównych ośrodków biznesowych w Europie, takich jak Berlin, Paryż, Londyn czy Rzym.

James Pennington, dyrektor w firmie Europa Capital, inwestor hotelu, podkreślił: “Ta duża renowacja została zrealizowana zgodnie z założeniami biznesplanu oraz według harmonogramu i jesteśmy zachwyceni rezultatem. Nowo wyremontowany Radisson Collection Hotel, Warsaw to nowoczesny obiekt, który zaspokoi zapotrzebowanie na wysokiej klasy zakwaterowanie dla rosnącej liczby osób podróżujących służbowo i turystów w Warszawie.”

Więcej informacji można znaleźć pod tym linkiem: https://www.radissoncollection.com/en/hotel-warsaw

 

{gallery}8584{/gallery}