Otwarcie nowego parku tematycznego w ośrodku turystycznym w Solinie

23 i 24 lipca w ośrodku otwarty zostanie Park tematyczny Tajemnicza Solina. Organizatorzy zapewniają weekend pełen wrażeń, podczas którego bieszczadzkie legendy, tajemnice Biesów i Czadów wraz z wszystkimi atrakcjami parku tematycznego zostaną po raz pierwszy zaprezentowane turystom.

Od początku lipca turyści mogą odwiedzać nowy ośrodek w Solinie należący do Grupy PKL i PFR, podziwiać bieszczadzkie krajobrazy z wysokości, podczas podróży koleją gondolową, czy ze szczytu Wieży Widokowej. Dzięki multimediom goście mogą również posłuchać ciekawych informacji związanych z historią Soliny, elektrowni wodnej czy kolei widokowej.

23 i 24 lipca w ośrodku turystycznym w Solinie PKL przygotowały dla gości szereg niespodzianek nawiązujących do tutejszego regionu. Ale to nie wszystko, ponieważ najważniejszą częścią weekendowych wydarzeń w ośrodku, będzie otwarcie parku tematycznego Tajemnicza Solina, w którym zaprezentowane zostaną legendy związane z Bieszczadami, a także barwne postacie Czadów.

“Zależało nam, by ośrodek PKL Solina stał się całodziennym sposobem spędzania czasu rodzinnie, aktywnie i atrakcyjnie oraz miejscem, w którym można nie tylko miło spędzić czas ale także zobaczyć i dowiedzieć się czegoś nowego. Turyści odwiedzający nowy ośrodek PKL w Solinie mogą podziwiać piękno tutejszych okolic, krajobrazy, połoniny oraz jezioro. Ale Bieszczady to nie tylko piękna przyroda, to również ciekawe historie, które chcemy wszystkim przybliżyć. Dlatego szczególnie gorąco zapraszamy do Soliny 23 i 24 lipca na otwarcie parku Tajemnicza Solina, by poznać legendy Bieszczadów w sposób zabawny i angażujący” – mówi Daniel Pitrus, prezes PKL.

Park tematyczny Tajemnicza Solina – w krainie Biesów i Czadów

Park tematyczny Tajemnicza Solina rozpościera się u zbocza Góry Jawor, na którą dotrzemy – podziwiając widoki – koleją gondolową ze stacji początkowej Plasza. Jest on zlokalizowany tuż obok Karczmy Jawor, a turyści na powierzchni ponad 4,6 hektara będą mogli spędzić w nim rodzinnie czas wolny.

“Park Tajemnicza Solina przeniesie naszych gości w baśniową krainę i pozwali odkryć niezwykłe legendy tego regionu. Jest to miejsce, które stanowi syntezę naszych artystycznych inspiracji oraz pomysłów zaczerpniętych z bieszczadzkich podań. W tym miejscu połączyliśmy naturę, nowoczesne technologie oraz unikatową scenografię tak, by nasi turyści mogli stać się uczestnikami bieszczadzkiej legendy” – mówi Patryk Białokozowicz z zarządu PKL.

Mnogość podań i tajemniczych historii związanych z Bieszczadami goście odczują już na samym wejściu. To właśnie w parku turyści przeniosą się do świata tajemniczości i magii, zamieszkiwanego przez legendarne postacie Biesów i Czadów.

W parku na stałe będzie działać grupa animatorów, która przez zabawę i edukację będzie przybliżać dzieciom zarówno legendy, baśnie, jak i historię całego regionu. Najmłodsi dowiedzą się najciekawszych rzeczy dotyczących Bieszczad, na przykład skąd pochodzi ich nazwa, czy jakie postacie zgodnie z bieszczadzkimi podaniami zamieszkiwały te zielone wzgórza.

Mali turyści będą mieli niepowtarzalna okazję, by odwiedzić osadę prawdziwych olbrzymów, a w labiryncie Biesa odkryć tajemnicę tej Krainy. W parku przygotowane zostały czadowe zjeżdżalnie, na których dzieci będą mogły ścigać się z energicznymi Czadami. Odważni wykażą się zręcznością, a także sprawdzą czy swoją zwinnością i sprytem dorównują legendarnym postaciom. W parku przygotowany jest również tor sprawnościowy. Goście odwiedzający Tajemniczą Krainę Czadów będą mogli również zakupić czadowe pamiątki w sklepiku oraz skosztować potraw w restauracji znajdującej się na terenie parku.

Weekend pełen atrakcji w ośrodku PKL Solina

Turyści oprócz stałych atrakcji – z których na co dzień mogą skorzystać odwiedzając ośrodek Grupy PKL i PFR w Solinie – 23 i 24 lipca będą mogli zobaczyć również udostępniony park Tajemnicza Solina, a także skorzystać z przygotowanych przez PKL weekendowych dodatkowych niespodzianek.

W ośrodku będzie kolorowo od baniek mydlanych oraz tatuaży, które będą przedstawiać wizerunek postaci barwnych Czadów. Nie zabraknie szczudlarzy oraz zabaw przygotowanych przez Czady. Mali turyści wezmą udział w zabawach tanecznych prowadzonych przez samego Czuchajstra oraz Rusałki. Baśniowe Nimfy zabiorą najmłodszych do tajemniczego świata pełnego zagadek. Każdy będzie mógł również wziąć udział w szkoleniu i turnieju bojowym „o pazur Biesa”.

PKL w Solinie: prezentujemy Bieszczady z nieznanej perspektywy