Otwarcie letniego Snowparku na lodowcu Mölltaler Gletscher

Lodowiec w Karyntii zaprasza na letnie szusowanie
Snowpark czeka na otwarcie/fot. archiwum TMR

W najbliższy piątek, na jedynym w Karyntii lodowcu, między trasami zjazdowymi Schareck 2 i Schareck 3, zostanie otwarty letni Snowpark dla snowboardzistom.

Max Gottfried, dyrektor ośrodka Mölltaler Gletscher, powiedział: „Mamy spore zapasy śniegu, a ponieważ w szerokiej okolicy nie ma takich warunków, postanowiliśmy uprzyjemnić naszym gościom upalne letnie dni i dać im wyjątkową okazję do zabawy na śniegu również latem. Jakby tego było mało, na otwarcie letniego Snowparku zaprosiliśmy czołowych zawodników z kilku krajów europejskich.

Zaletą letniego Snowparku będzie lokalizacja między trasami zjazdowymi Schareck 2 i Schareck 3, dzięki czemu Snowpark nie będzie ograniczał narciarzy, a snowboardziści będą mogli w pełni wykorzystać potencjał przygotowanych przeszkód. Będzie ich łącznie osiem, nie zabraknie raili i imponującego 14-metrowego jumpa. Snowpark będzie codziennie odpowiednio przygotowywany i chcielibyśmy, żeby pozostał otwarty jak najdłużej, co najmniej do końca lipca lub dopóki pozwolą na to warunki.”

Warto podkreślić, że w budowie letniego Snowparku pomagają doświadczeni zawodnicy, między innymi austriacki snowboardzista i olimpijczyk, Clemens Millauer. Oficjalne otwarcie nowego Snowparku odbędzie się już w piątek, a kulminację wydarzenia zaplanowano na niedzielę, przy udziale drużyn narodowych z Austrii, Włoch, Czech i Niemiec. Największą gwiazdą będzie mistrzyni świata i medalistka olimpijska Anna Gasser z Austrii, nie zabraknie też uczestniczki olimpiady i mistrzyni świata juniorów z Czech, Šárki Pančochovej.

Ośrodkiem Mölltaler Gletscher w austriackiej Karyntii wraz z sąsiednim ośrodkiem Ankogel zarządza spółka TMR.