Otwarcie butikowego hotelu w Paryżu z twórczością polskich artystów

fot. materiały prasowe

Nowo otwarty butikowy hotel Alberte w Paryżu prezentujący prace polskich artystów zlokalizowany jest w historycznej siódmej dzielnicy. Obiekt został zaprojektowany przez warszawską pracownię architektoniczną Tremend.

Wnętrza czterogwiazdkowego hotelu Alberte zostały zaprojektowane w stylu modern classic, łączą klasykę z elementami współczesności. Obiekt oferuje 23 pokoje, w tym apartamenty oraz przestrzenie wspólne utrzymane w ciepłej kolorystyce. Przy projektowaniu hotelu szczególny nacisk położono na zachowanie oryginalnych elementów wystroju oraz stworzenie kameralnej atmosfery dla gości.

„Tłem dla nowego wystroju jest odkryty, autentyczny surowy kamień w kolorze piaskowym, który znajduje się na ścianach. Chcieliśmy zachować jak najwięcej oryginalnych elementów wystroju. Udało się uratować zabytkowe drzwi i balustrady, dzięki temu czuć tu ducha historii. Wykorzystaliśmy także nasze ekologiczne podejście do projektów i recyklingu” – mówi Magdalena Federowicz – Boule, prezes zarządu Tremend.

Polska sztuka w paryskim stylu

Projektanci z pracowni Tremend kontynuując współpracę z Galerią MAG, tworzą połączenie designu i sztuki w hotelach. W najnowszym projekcie, artystka Magdalena Głodek stworzyła personalizowaną kolekcję sztuki #Originalberte, która zdobi ściany nowego butikowego hotelu. Inspiracją były międzypokoleniowe relacje oraz produkcja wysokogatunkowego koniaku, co znalazło odzwierciedlenie w obrazach nawiązujących do natury i krajobrazów winnic.

Dodatkowo galeria Your Art Maison również wzbogaciła projekt hotelu Alberte w Paryżu o elementy artystyczne. Specjalizująca się w doradztwie artystycznym dla inwestorów, architektów i deweloperów galeria przyciąga uwagę zarówno polskimi, jak i zagranicznymi artystami oraz designerami. Współpraca z art director’em Piotrem Tarasiukiem zaowocowała stworzeniem kilkunastu zestawów grafik, które ozdabiają pokoje butikowego hotelu. Wyróżniają się linearnością, organicznymi kształtami i łagodnymi barwami z drobnym akcentem kolorystycznym.