Oświadczenie Coral Travel w sprawie wypadku autokaru w Turcji

Klienci, którzy uczestniczyli w wypadku, zdecydowali się kontynuować wakacje. Dwie osoby nadal przebywają w szpitalu, pod opieką szefowej rezydentów. Publikujemy zaktualizowaną informację dotyczącą wypadku autokaru z polskimi turystami – komunikat w tej sprawie udostępniony przez Coral Travel.

„Dnia 23 lipca 2019 roku w Turcji w regionie Riwiera Turecka, na drodze Kemer-Antalya miał miejsce wypadek autokaru z klientami Coral Travel. Wydarzyło się to podczas powrotu z jednodniowej wycieczki fakultatywnej Demre – Myra – Kekova.

Autokarem jechało 41 osób, w tym 38 turystów z Polski, kierowca, przewodnik oraz polski rezydent Coral Travel. 22 osoby zostały ranne i natychmiast przewiezione do najbliższych szpitali. Pozostałe osoby po zeznaniach na policji, wróciły do swoich hoteli. Na miejsce wypadku natychmiast przyjechali przedstawiciele naszego kontrahenta a polscy rezydenci asystowali klientom w szpitalach, pomagając i wspierając również w komunikacji z personelem medycznym. Obecnie większość poszkodowanych wróciła już do hoteli, gdzie kontynuują urlop.

Dwie osoby nadal przebywają w szpitalu, gdzie towarzyszy im szefowa polskich rezydentów. Informacje o stanie zdrowia na bieżąco przekazywane są rodzinom oraz do MSZ.
Polscy rezydenci Coral Travel spotkali się w hotelach z większością osób z wypadku, by sprawdzić jak się czują i czy mają specjalne potrzeby, na przykład wcześniejszy powrót do Polski. Jak dotąd żaden z Klientów nie deklaruje chęci przerwania wakacji i wcześniejszego powrotu do Polski. Jesteśmy gotowi zorganizować wszystko jeśli Klient będzie miał takie życzenie.

Obecnie przyczyny wypadku ustala policja i służby w Turcji, a my na bieżąco śledzimy dochodzenie i jego finał.

Zgodnie z pierwszymi, wstępnymi dowodami wypadek zdarzył się z powodu niedogodnych warunków drogowych. Wygląda na to, że w autobusie nie było żadnego problemu technicznego a kierowca nie przekroczył limitu prędkości.

Każdy z naszych klientów posiadał ubezpieczenie podróżne, które jest zawsze w pakiecie wakacji z Coral Travel. Ubezpieczenie to obejmuje m.in. koszty leczenia, koszty hospitalizacji i zabiegi operacyjne oraz następstwa nieszczęśliwych wypadków.

Bardzo nam przykro z powodu wypadku. Mamy nadzieję, że wszyscy nasi Goście wkrótce wrócą do zdrowia i wierzymy, że takich zdarzeń więcej nie doświadczymy.

Jako Coral Travel jesteśmy w stałym kontakcie z Polskim Konsulatem w Turcji (tel. : +90 530 469 18 81) oraz Rzecznikiem Prasowym MSZ (+48 22 523 9356). W celu uzyskania szczegółowych informacji o klientach lub wypadku prosimy o kontakt z ww. instytucjami.”