Ostatni promocyjny weekend na Kasprowym Wierchu przed remontem kojejki

archiwum PKL

Na szczycie Kasprowego Wierchu leży 1 cm śniegu, a temperatura spadła do minus pięciu stopni Celsjusza. Od najbliższego poniedziałku, 23 września, do końca listopada zaplanowana jest renowacja i przeglądy techniczne. W piątek, sobotę i niedzielę przed rozpoczęciem prac na odwiedzających czekają promocyjne bilety na poranne przejazdy.

Dla turystów planujących przejazd koleją na Kasprowy Wierch jeszcze tej jesieni Polskie Koleje Linowe przygotowały specjalną promocję. W sklepie internetowym PKL bilety na przejazdy w godzinach: 7:30, 7:40 i 7:50 w najbliższy piątek, sobotę i niedzielę można kupić o 10 zł taniej.

Od 23 września, przez osiem tygodni, kolej linowa nie będzie dostępna dla turystów.

W tym czasie specjaliści PKL i producenta kolei przeprowadzać będą przesuwanie lin nośnych wymagane raz na 12 lat ze względów bezpieczeństwa. Planowe przeglądy techniczne mają na celu zapewnienie poprawnej eksploatacji kolei i zachowanie norm gwarantowanych przez producenta. Prace będą odbywać się na każdej ze stacji PKL Kasprowy Wierch, czyli na ośmiu linach nośnych, których łączna masa wynosi ok. 200 ton.

Godziny funkcjonowania kolei linowej Kasprowy Wierch oraz pozostałych ośrodków turystycznych PKL dostępne są na stronie internetowej www.pkl.pl. By uniknąć oczekiwania do kasy bilety warto nabyć z wyprzedzeniem na wybrany dzień i godzinę w biletomatach lub w internecie poprzez stronę www.sklep.pkl.pl. Wszelkie informacje o tym jak prosto kupić bilety na podróż na Kasprowy Wierch znajdują się w zakładce ProstoNaKasprowy.pl na stronie Polskich Kolei Linowych.