Orbis – start negocjacji z Accorem w celu sprzedaży części serwisowej

Orbis w ramach transformacji modelu biznesowego spółki zadecydował o potencjalnym zbyciu części serwisowej (asset light) i przystąpił do negocjacji na zasadzie wyłączności z Accorem.
Zgodnie z ostatnimi decyzjami o podziale działalności grupy na dwie odrębne linie biznesowe, zarząd Orbisu zadecydował dziś o sprzedaży części serwisowej obejmującej umowy franczyzy i zarządzania.
W tym kontekście Orbis rozpoczyna negocjacje na zasadzie wyłączności z Accorem w sprawie potencjalnego zbycia części serwisowej i zawarcia umowy, w ramach której Accor będzie zarządzał hotelami w sieci Orbis.
Gilles Clavie, prezes i dyrektor generalny Orbis S.A., powiedział: „To ważny krok na drodze transformacji Orbisu. Decyzje, które podjęliśmy, są zgodne z wcześniejszymi analizami i są konsekwencją skupienia się w naszej strategii i aktywności operacyjnej na nieruchomościach hotelowych. Rozpoczęcie negocjacji z Accorem, naszym strategicznym partnerem i właścicielem marek, pod którymi działają wszystkie hotele w Grupie, wynika głównie z aktualnych umów dotyczących naszej współpracy. Doceniamy wiedzę i doświadczenie Accoru, które będą znaczące w procesie restrukturyzacji i przyczynią się do wzmocnienia pozycji Orbisu na rynku nieruchomości hotelowych.”
Zarząd podjął również decyzję o zatrudnieniu niezależnej firmy do wyceny części serwisowej Grupy, która będzie wykorzystana podczas procesu negocjacji.
POWIĄZANE WPISY
20 kwietnia 2026
Najlepsze hotele w Polsce wybrane. Znamy wyniki Travelist Hotel Star 2026
Znamy wyniki tegorocznej edycji Travelist Hotel Star 2026. Wyróżnienia przyznane przez…
0 Komentarzy3 Minuty
20 kwietnia 2026
IGHP: słabszy marzec w hotelach. Prognozy na majówkę umiarkowane
Umiarkowane ożywienie w segmencie biznesowym i wyraźne osłabienie w hotelach…
0 Komentarzy6 Minuty
15 kwietnia 2026
B&B Hotels debiutuje w Trójmieście. Sieć otwiera obiekt w historycznym centrum Gdańska
Sieć B&B Hotels zadebiutowała w Trójmieście, otwierając hotel w centrum Gdańska przy…
0 Komentarzy2 Minuty
3 kwietnia 2026
Arche z nową inicjatywą społeczną. Grupa ograniczy sprzedaż alkoholu w hotelach
Alkoholizm w Polsce pozostaje poważnym wyzwaniem społecznym, na co odpowiada Grupa Arche.…
0 Komentarzy4 Minuty
3 kwietnia 2026
Falkensteiner z nowymi partnerami po Deluxe Travel Market. Polska coraz ważniejszym rynkiem
Marka Falkensteiner Hotels & Residences konsekwentnie rozwija działania promocyjne na…
0 Komentarzy2 Minuty
1 kwietnia 2026
Art in Motion: nowy cykl wydarzeń artystycznych w centrum Warszawy
Hotel Polonia Palace w Warszawie rozpoczyna cykl wydarzeń kulturalnych Art in Motion,…
0 Komentarzy2 Minuty
23 marca 2026
IGHP: Stabilny luty w hotelarstwie. Frekwencję napędzał ruch biznesowy
Wyniki hoteli w lutym były umiarkowane, ale wyraźnie lepsze niż w styczniu i nieco wyższe…
0 Komentarzy4 Minuty
18 marca 2026
Accor rozwija portfolio w Uzbekistanie. Trzy nowe hotele dołączają do sieci
Ekspansja Accor w Uzbekistanie nabiera tempa. W ciągu najbliższych miesięcy w Taszkent…
0 Komentarzy3 Minuty
17 marca 2026
A&o przyspiesza ekspansję sprzedażową, wzmacniając obecność we Francji, Wielkiej Brytanii i Skandynawii
Sieć a&o Hostels rozbudowuje swój międzynarodowy dział sprzedaży, zatrudniając trzech…
0 Komentarzy4 Minuty










