Omięcka odchodzi z PGE Narodowy

archiwum MSiT

Alicja Omięcka, prezes zarządzającej PGE Narodowym została zdymisjonowana i odchodzi – podał portal money.pl.

Jak podał portal dymisję ma otrzymać we wtorek późnym popołudniem.

Przypomnijmy, że wcześniej w latach 2016-18 pełniła funkcję dyrektora generalnego w Ministerstwie Sportu i Turystyki.
W czerwcu 2017 roku była jednym z kandydatów na następcę Dawida Laska ustępującego ze stanowiska podsekretarza stanu odpowiedzialnego za turystykę w Ministerstwie Sportu i Turystyki.

Omięcka była latem 2017 szefową zespołu oceniającego kandydatów na prezesa POT. Zespół wyłonił 3 kandydatów, z których minister Bańka wybrał na prezesa POT, Roberta Andrzejczyka, ówczesnego podwładnego Alicji Omięckiej.

W maju 2018 roku Alicja Omięcka objęła stanowiska prezesa spółki PL.2012, operatora stadionu narodowego, PGE Narodowy w Warszawie. Zastąpił ją Dariusz Rogowski.

W 2018 roku Alicja Omięcka znalazła się na 74. pozycji na Liście “100 najbardziej wpływowych osób w polskiej turystyce”.

Alicja Omięcka posiada dwa fakultety – jest magistrem prawa i magistrem administracji. Ukończyła też studia doktoranckie w zakresie prawa oraz aplikację radcowską. Swoją edukację wzbogaciła dyplomem Akademii Ekonomicznej, gdzie odbyła studia podyplomowe z zakresu zarządzania. Ukończyła Studium Turystyczne w Kołobrzegu, studiowała też germanistykę na Uniwersytecie Szczecińskim. Doświadczenie zawodowe wzbogacała jako pilot wycieczek z językiem niemieckim.
Przez kilkanaście lat sprawowała funkcję kierowniczą w urzędzie administracji rządowej, gdzie przez 10 lat pełniła rolę pełnomocnika do spraw zarządzania jakością.