Odkryj piękno Malediwów z Intour Maldives

fot. archiwum Intour Maldives

Malediwy większości z nas kojarzą się przede wszystkim z turkusową wodą, piaszczystymi plażami i hotelami z domkami na wodzie. Intour Maldives – biuro podróży oferuje niezapomniane wspomnienia i najlepsze hotele znajdujące się na całym archipelagu.

Większość wysp na Malediwach jest wciąż niezagospodarowana. Nacisk na zrównoważony rozwój w celu zachowania raf dla rybołówstwa i turystyki, czyli dwóch największych sektorów w kraju jest najważniejszy.

Urok malowniczych plaż przyciąga niemalże każdego, w tym też pary szukające romantycznego miejsca na spędzenie podróży poślubnej z dala od reszty świata. Masaże w spa oferują dodatkową odrobinę relaksu i przyjemności zarówno dla singli, jak i par, pozwalając uniknąć stresu oraz trosk. Bungalowy na plaży i wille nad wodą zapewniają niezapomniane widoki wschodu lub zachodu słońca, a przejrzyste wody błękitne zapraszają odwiedzających do poznania innego świata tuż pod powierzchnią.

Co warto zobaczyć?

Malé jest centrum kultury Malediwów, a odwiedzający mogą spędzić popołudnie na poznawaniu starożytnej historii w muzeach. Mogą również udać się na zakupy na targach w poszukiwaniu pamiątek. Po zakończeniu pieszej wycieczki po stolicy możesz odwiedzić parki i rezerwaty morskie, aby zobaczyć jedne z największych cudów natury w regionie.

Wczasowicze, którzy chcą połączyć odpoczynek ze zwiedzaniem, mogą wybrać się na północ do ośrodka Haa Alifu Atoll, aby zobaczyć dom i miejsce narodzin sułtana Mohameda Thakurufaanu, czczonego za swoją walkę z Portugalczykami po ich inwazji w 1558 roku.

Drugie co do wielkości miasto, Addu City, jest jedną z najlepszych atrakcji turystycznych na Malediwach, gdzie można spędzić wolny czas. Sześć plaż o białych, piaszczystych brzegach i kilka wyjątkowych lagun, które podkreślają całą scenerię wyspy. Addu City jest najlepszym miejscem do odwiedzenia w listopadzie, kiedy temperatura jest przyjemna i można oddać się rekreacyjnym zajęciom.

Jeśli chodzi o wypoczynek i luksusowy pobyt na Malediwach, wyspa Vaadhoo jest z pewnością miejscem, którego nie można przegapić. Wyspa ta jest jednym z lepszych miejsc na Malediwach, gdzie znajdują się luksusowe ośrodki wypoczynkowe oraz ogromna różnorodność flory i fauny. Do jej sławy i piękna przyczynia się zjawisko Sea of Stars – efekt rozświetlonej wody nocą, która stanowi niezapomniany widok.

Za to największą atrakcją na Malediwach jest odkrywanie jego naturalnego piękna. Jednym z takich miejsc jest Atol Baa. Miejsce, gdzie można spacerować po białych piaszczystych plażach lub wędrować po zielonych terenach wyspy, słuchając śpiewu ptaków w Dharavandhoo. Natomiast Atol Lhaviyani jest świetną alternatywą lub dodatkiem po zwiedzaniu Atolu Baa. Jest znany ze swojej bioróżnorodności, gdzie można zobaczyć rekiny i manty pływające wśród ławic ryb oraz największą atrakcję – dwa 40-letnie wraki statków znane jako “The Shipyard”.

O Intour Maldives

Intour Maldives to firma, która została założona w 1996 roku. Przedsiębiorstwo od ponad 26 lat aktywnie działa w branży turystycznej i odgrywa znaczącą rolę w promowaniu Malediwów na całym świecie.

Pracownicy biura posiadają wieloletnie doświadczenie w organizowaniu wyjazdów na różne okazje. To, co wyróżnia Intour Maldives spośród innych firm, to przede wszystkim wysokiej klasy usługi, które oferują swoim gościom. Może o tym świadczyć rozbudowana baza klientów, która od lat korzysta z usług biura. Intour Maldives ma również duże doświadczenie w organizowaniu wakacji dla najważniejszych osób ze świata polityki.

Intour Maldives jest głównym organizatorem wyjazdów luksusowych i DMC na Malediwach, współpracującym ze światowymi markami i lokalnymi luksusowymi kurortami. Konsekwentnie zdobywa nagrody dla najlepszych producentów z najlepszymi kurortami na Malediwach, w tym takimi jak Four Seasons Resorts Maldives, One & Only Reethi Rah, Waldorf Astoria Maldives, Anantara Maldives, Velaa Private Island, Cheval Blanc Randheli, Soneva Fushi itp.