Od jutra Tunezja bez testów dla zaszczepionych

fot. AG

Od jutra, 16 października w pełni zaszczepieni turyści przybywający do Tunezji z biurem podróży nie będą musieli przedstawiać negatywnego wyniku testu PCR.

Według komunikatu Tunezyjskiego Urzędu ds. Turystyki, turyści przybywający do Tunezji w ramach zorganizowanych wyjazdów pakietowych, zwolnieni są z 7 dniowej kwarantanny pod warunkiem:

Przedstawienia negatywnego testu PCR przy odprawie na lotnisku wylotowym, wykonanego nie później niż 72 godziny od uzyskania wyniku.

Wyjątkami są :

Osoby, które ukończyły pełen cykl szczepień przeciw COVID-19 i upłynęło co najmniej 14 dni od wykonania tego szczepienia, po okazaniu odpowiedniego zaświadczenia.
Dzieci poniżej 12 roku życia.
Wciąż aktualna jest koniecznośc wypełnienia oraz podpisania formularza informacyjnego dostępnego online na stronie https://app.e7mi.tn .

Nadal należy okazać potwierdzenie rezerwacji oraz płatności za pobyt (voucher) w ramach zorganizowanego wyjazdu turystycznego, zakupionego za pośrednictwem biura podróży.

Turyści zobowiązani są ponadto do przestrzegania zasady COHORTINGU (grupowego przemieszczania się) zaraz po przybyciu na terytorium Tunezji, obejmującej transport turystyczny, zakwaterowanie oraz podróżowanie między poszczególnymi obiektami turystycznymi.

Ścisłego przestrzegania tunezyjskiego protokołu sanitarnego PSTT, ustanowionego i wdrożonego przez Ministerstwo Turystyki Tunezji.