Od 1 lutego Tajlandia wznawia podróże bez kwarantanny

fot. Alejandro Cartagena / unsplash

Tajlandia wznawia podróże bez konieczności odbywania kwarantanny od 1 lutego. W czwartek (20 stycznia) ogłoszone zostało wznowienie programu Test&Go. Uruchomiony w listopadzie program był alternatywą dla dwutygodniowej kwarantanny.

Zgodnie z powrotem programu, każdy turysta, który uda się w lutym do Tajlandii będzie musiał wykonać test PCR tuż po przybyciu, a następnie w piątym dniu pobytu zrobić kolejny test. Podróżni będą musieli izolować się w hotelu do momentu otrzymania wyniku testu zarówno pierwszego jak i piątego dnia pobytu. Dodatkowo turyści będą musieli pobrać aplikację w celu sprawdzenia przez rząd, czy przestrzegane są obowiązujące zasady, a także możliwość swobodnego przemieszczania się w czasie pomiędzy jednym a drugim testem.

Program Test&Go został zawieszony pod koniec ubiegłego miesiąca z powodu obaw o rozprzestrzeniającego się nowego wariantu wirusa.

Nowa wersja Test&Go jest dostępna dla wszystkich odwiedzających. Do czasu zmiany przepisów 1 lutego podróżni byli zobowiązani do poddania się kwarantannie przez co najmniej siedem dni, niezależnie od tego, czy są zaszczepieni, czy nie.

W ramach dalszego złagodzenia ograniczeń Covid, restauracje będą mogły serwować alkohol do godziny 23:00 – obecna granica to 21:00.

Tajlandia robi krok w tył – znowu stracony sezon branża w rozpaczy