Od 1 czerwca do Tunezji zaszczepieni, ozdrowieńcy i z negatywnym wynikiem testu PCR bez kwarantanny

Na targu na Dżerbie/fot. AG

Rząd Tunezji postanowił dzisiaj, że od 1 czerwca podróżujący do tego kraju, którzy zostali dwukrotnie zaszczepieni przeciw covidowi lub wykażą się negatywnym wynikiem testu PCR lub pokonali covid w ciągu ostatnich 6 tygodni, nie będą musieli poddawać się kwarantannie. Do tej pory z kwarantanny zwolnieni byli jedynie klienci biur podróży z negatywnym wynikiem testu PCR.

Jak głosi strona rządu tunezyjskiego Narodowy Komitet Koordynacji i Walki przeciwko Koronawirusowi, uwzględnił rozwój sytuacji epidemiologicznej na szczeblu krajowym i międzynarodowym.

Dalsze luzowanie procedur antycovidowych będzie wprowadzane w miarę poprawy sytuacji.

Poprzednio, w kwietniu, rząd tunezyjski zniosła obowiązek kwarantanny dla turystów przylatujących z biurami podróży.

Od 19 kwietnia podróżni niebędący rezydentami posiadający ważny voucher (zawierający przelot + transfer + zakwaterowanie w obiekcie turystycznym), lecący lotem czarterowym lub rejsowym w ramach zorganizowanego wyjazdu turystycznego, mogli wjechać na terytorium Tunezji stosując poniższe zasady

– przedstawienie na miejscu negatywnego wyniku testu PCR wykonanego nie wcześniej niż 72 godziny przed wejściem na pokład samolotu.
– pozostawanie w zorganizowanych grupach zaraz po przybyciu do Tunezji, podczas transferu, zakwaterowania oraz przemieszczania się w turystycznych obiektach noclegowych jak i poza nimi.
– ścisłe przestrzeganie Protokołu Sanitarnego dla Sektora Turystycznego Tunezji do walki z COVID-19.

Do Tunezji z negatywnym wynikiem testu. Zniesiona kwarantanna dla turystów grupowych