Nowy zarząd Bidroom rozwinie platformę hotelową

archowum Bidroom

Platforma hotelowa Bidroom powięksyła swój zarząd o trzech nowych hotelarzy-inwestorów. Do serwisu dołączają Bas Tolmeijer jako nowy CEO, Francesco Monaco jako CCO i John Stoffers jako CFO.

Bidroom wystartował w 2014 roku jako bezprowizyjna alternatywa do serwisów hotelowych (OTA) z wysokimi prowizjami od transakcji dla hoteli. Współzałożyciele Bidroom tłumaczą: “Idea współpracy z platformą rezerwacyjną bez prowizji jest doceniana przez hotelarzy, a nasza baza użytkowników stale wzrasta. Za sprawą wspólnego projektu z Visa Inc. firma stała się rozpoznawalna na międzynarodowym rynku. Następnym krokiem jest umocnienie pozycji Bidroom na rynku platform rezerwacyjnych, korzystając z doświadczenia 3 nowych profesjonalistów z zarządu.”

Tolmeijer, Monaco i Stoffers zdobywali doświadczenie na rynku hotelarskim prowadząc sieć hoteli Apollo, którą wspólnie założyli.

Została ona sprzedana sieci Fattah Hotels tego lata.

Bas Tolmeijer, który przejmuje rolę CEO Bidroom, komentuje: “Lata pracy z rynkiem hotelarskim pokazały nam, jak niekorzystne są warunki współpracy dla hoteli, które oferują znane platformy rezerwacyjne, wymuszając na nich zobowiązania i wciąż podnosząc procent prowizjii od rezerwacji. Poprzez pracę z obecnym zespołem Bidroom zadbamy o wzrost naszej globalnej społeczności podróżników, oferując im jak i hotelom sprawiedliwe warunki rezerwacji hoteli.”

W składzie pięcioosobowego zarządu Bidroom obecnie są: Michael Ros jako Chief Operating Officer (COO) odpowiadający za codziennie działanie firmy; Casper Knieriem (Chief Development Officer), zajmujący się ekspansją międzynarodową; John Stoffers jako Chief Financial Officer; Francesco Monaco zadba o strategię sprzedaży jako Chief Commercial Officer; i Bas Tolmeijer jako CEO.