Nowy touroperator, Orex Travel stawia na agentów i sprawdzone kierunki

Nowy touroperator wchodzący na rynek Polski, rozpoczął prezentację oferty. Orex Travel zarezerwował na najbliższy sezon 7 tysięcy miejsc (4 200 w Turcji i 2 800 w Egipcie). Firmę Orex Travel przedstawił Sławomir Szulc, pełniący funkcję konsultanta, doradcy (znany w branży były dyrektor generalny GTI Travel Poland).
Orex Travel należy do Anex Tourism Group. Do grupy należą także m.in. Azurair (linie będzie w nowym sezonie obsługiwać rynek rosyjski), Anex Skyhotels, Lifr nGroup Hotels, ZEB Group Hotels. Anex Tour jest jednym z większych touroperatorów w Rosji, w zeszłym sezonie obsłużył ponad 1,5 mln turystów. Ma oddziały w Czechach i na Słowacji.
Anex Tourism Group posiada własne biura incomingowe w Turcji, Egipcie, Tajlandii, Maroku, Grecji, na Sri Lance, w Dubaju i Hiszpanii. Firma istnieje od 17 lat, działa w 18 krajach, zatrudnia ponad 3 tysiące pracowników. Współpracuje z ponad tysiącem biur agencyjnych w samej Europie.
Omawiając ofertę na lato 2015, Sławomir Szulc powiedział: „Nasza oferta jest jak wspaniała marynarka, idealnie dopasowana, wygodna dla naszych klientów, choć wielokrotnie jest pracochłonna. Wydaje się nam, że na polskim rynku jest miejsce dla nowych touroperatorów. Inni duzi touroperatorzy działający od lat na naszym rynku, zmonopolizowali go. Prowadzi to często do sytuacji, gdy w atrakcyjnej okolicy, gdzie działa od lat multiagent, pojawiają się biura własne touroperatorów. Wielu z multiagentów może stracić możliwość sprzedaży oferty dużych touroperatorów.
Jesteśmy przekonani, że jest na rynku miejsce dla jednego, może nawet dla kilku touroperatorów proagencyjnych. Jestem pewien, że żaden z wielkich touroperatorów nie byłby w tym miejscu, w którym jest, gdyby nie agenci. Orex Travel liczy na współpracę z agentami. Nie planujemy zakładania własnych biur. Chcemy razem z agentami budować ofertę i pracować nad projektem. Chcemy doprowadzić do sytuacji „win win”, gdy obie strony wygrywają, my chcemy wygrywać razem z wami.
Skoncentrowani jesteśmy na pozycjonowanie i budowaniu świadomości marki, elastycznych i efektywnych kanałach sprzedaży. Nie przekroczymy 10 proc. sprzedaży we własnym biurze warszawskim i przez internet. Polegać chcemy na agentach, którzy będą sprzedawać ok. 90 proc. oferty.”
W tegorocznej ofercie Orex Travel ma Turcję (4 200 miejsc) i Egipt (2 800 miejsc), samoloty będą latać od początku maja z Warszawy (80 miejsc w samolocie) i Katowic. Od czerwca ze stolicy będzie latać do Turcji również samolot w środy. Firma będzie korzystać z usług Corendon Airlines (do Turcji) i brokerskiej firmy GTS. Orex Travel ma gwarancję w wysokości 1 mln zł, współpracuje z Towarzystwem Ubezpieczeniowym ERV.
Prezes Orex Travel Murat Kizilsac, pracuje w turystyce już od 26 lat, najdłużej w turystyce, poza tym zarządzał hotelami, siedem lat zarządzał touroperatorem.
W rozmowie z WasząTurustyką.pl powiedział: „Polskę wybraliśmy bo ma tutejszy rynek ma olbrzymi potencjał. Przyglądaliśmy się temu rynkowi, odkąd zdobyliśmy przyczółki w Europie Środkowej w Czechach i na Słowacji. To aktywne turystycznie rynki, w każdym z tych krajów współpracujemy z ok 180 agentami i jesteśmy z tej współpracy bardzo zadowoleni.
Na polski rynek wchodzimy ostrożnie, nie chcemy ryzykować. Musimy poznać polski rynek, jego specyfikę, zorientować się jak działa. Rozpoczynamy na południu Polski i w centrum i na północy i zobaczymy, jakie będzie zainteresowanie agentów współpracą z nami. Nie stawiam żadnym wymagań, co do liczby agentów, jakich zdobędziemy, choć oczywiście, im ich więcej będzie, tym lepiej. Najbliższy sezon będzie czasem treningu na rynku polskim. W roku 2016, może już przyszłą zimą rozszerzymy ofertę. W roku 2016 będziemy latać swoimi samolotami do Turcji, zaś pod koniec tego roku zaplanujemy następne pięć lat na tym rynku.”
POWIĄZANE WPISY
25 maja 2022
Ecco Holiday: kameralne spotkania dla agentów z czterech polskich miast
Touroperator zorganizowało cykl kameralnych spotkań dla agentów turystycznych. Głównym…
0 Komentarzy2 Minuty
23 maja 2022
II edycja workshopu ALLinTOO pełna spotkań z organizatorami turystyki
To już druga edycja międzynarodowego workshopu turystycznego ALLinToo zorganizowanego…
0 Komentarzy2 Minuty
23 maja 2022
Korea Południowa na każdą porę roku
Koreańskie krajobrazy, fascynujące tradycje i kultura to tylko niektóre z powodów, dla…
0 Komentarzy4 Minuty
23 maja 2022
Tradycja i nowoczesność – wycieczka do Korei Południowej z Orient Travel
Korea Południowa to kraj, który łączy w sobie bogactwo kultury i historii z…
0 Komentarzy3 Minuty
23 maja 2022
Biura podróży – ceny na sierpień ciągle rosną
W ubiegłym tygodniu średnia cena dla wycieczek z wylotami pomiędzy 1 i 7 sierpnia 2022,…
0 Komentarzy5 Minuty
16 maja 2022
Rainbow kupuje od Enter miejsca w samolotach na lato i zimę za 160 mln zł
Enter Air i Rainbow Tours podpisały umowę o współpracy na sezon Lato 2022 – Zima…
0 Komentarzy1 Minuty
4 maja 2022
Współorganizatorzy Meetings Week Poland nagrodzeni za zasługi dla turystyki
Wyrazem uznania dla ludzi, aktywnie pracujących na rzecz rozwoju rynku spotkań w Polsce,…
0 Komentarzy4 Minuty
4 maja 2022
Biura podróży – imprezy letnie dużo droższe od zeszłorocznych
Średnia cena sierpniowej imprezy sprzedawanej w biurach podróży była wyższa wobec…
0 Komentarzy5 Minuty
4 maja 2022
Exim Tours szkolił agentów z czarterów
W dniach 25-28 kwietnia odbył się cykl szkoleń dla agentów „Czarterem z Exim Tours”.…
0 Komentarzy1 Minuty
Witam.Posiadam nowe atrakcyjne domki we Władysławowie+ dwa pensjonaty zaraz za ośrodkiem COS Cetniewo. Odległość do plaży 100m. Chcę pozyskać klientów rosyjskich,ukraińskich,białoruskich. Zapraszam do współpracy