Nowy Real na samolocie Emirates

archiwum Emirates

Emirates, największe międzynarodowe linie lotnicze i główny sponsor hiszpańskiego klubu piłkarskiego Real Madryt, na jednym ze swoich samolotów A380 zaprezentowały nowe malowanie z wizerunkiem najlepszych zawodników drużyny w akcji.

Nowa kalkomania powstała z okazji dzisiejszego lotu czarterowego piłkarzy Realu na pokładzie samolotu A380 Emirates z Madrytu do Abu Zabi, gdzie jako obecni obrońcy tytułu zwycięzcy Ligi Mistrzów UEFA powalczą z mistrzami międzynarodowych rozgrywek klubowych z innych kontynentów.

Na wykonanej na specjalne zamówienie kalkomanii widoczni są zawodnicy pierwszej drużyny: Marcelo, Luka Modrić, Sergio Ramos, Gareth Bale i Karim Benzema. Malowanie zajmuje powierzchnię ponad 200 metrów kwadratowych po obu stronach kadłuba dwupokładowego samolotu. 

Wizerunki piłkarzy Realu Madryt po raz pierwszy pojawiły się na Airbusie A380 Emirates w 2015 roku i od tamtej pory stanowią atrakcyjny symbol współpracy przewoźnika z klubem. Linie Emirates są głównym sponsorem Realu Madryt od 2013 roku, a na koszulkach zawodników klubu znajduje się wyraźnie widoczne logo Fly Emirates.

Malowanie można podziwiać przez następne pół roku – w tym czasie kibice będą mogli wypatrywać samolotu w Waszyngtonie, Nicei, Londynie-Gatwick, Sao Paulo i na Mauritiusie, dokąd zaplanowane zostały regularne połączenia.