Nowy narodowy przewoźnik na Cyprze?

archiwum

Firma Cobalt Air chce założyć na Cyprze swoją bazę i uruchomić połączenia z innymi krajami europejskimi. Pierwsze rejsy już w najbliższym sezonie zimowym.

W wywiadzie udzielonym portalowi with Air Transport World, australijski biznesmen Peter Kelly, prezes zarządu Cobalt Air powiedział: „Będziemy operować jako nowoczesna linia, latać będziemy paliwooszczędnymi Airbusami A320. W roku 2015 chcemy obsługiwać dziesięć kierunków. Prowadzimy intensywne rozmowy z władzami lotnictwa cypryjskiego i z rządem Cypru. Jestem optymistą. To, że prowadzimy rozmowy jako Cobal Air nie znaczy, że tak będzie się nazywać nowa linia lotnicza. Będziemy nowym narodowym przewoźnikiem cypryjskim. Zakładamy, że rozpoczniemy nową erę cypryjskich linii lotniczych i będziemy obsługiwać loty po całej Europie. Jestem pewny, że Cypr zapewnia doskonałe warunki do powstania i działania prężnej spółki na europejskim rynku lotniczym.”

Tydzień temu rzecznik cypryjskiego ministerstwa komunikacji powiedział, że Cobalt Air przedstawiła już w departamencie lotnictwa cywilnego certyfikat przewoźnika lotniczego.

Cobalt Air ma szansę załatać dziurę, jaka powstała po zamknięciu w styczniu tego roku linii lotniczych Cyprus Airways, które dominowały na niebie cypryjskim.
W Cobalt Air już pracuje kilka osób z dużym doświadczeniem w liniach lotniczych. Peter Kelly pracował jako dyrektor generalny w Qantas Airways oraz szef Suji.com (azjatyckie biuro internetowe). W zespole są także m.in. Andrew Pattison, który pracował m.in. w British Airways, Avianova, Virgin Atlantic oraz Cathay Pacific Airways a także Michael Hayden z doświadczeniem pracy w Dobrolet, Avianova, Jazeera Airways oraz EUJet.
Jeśli wszystkie formalności zostaną załatwione, pierwszy lot powinien odbyć się w październiku tego roku a regularne loty rozpoczną się w sezonie zimowym 2015/2016.