Nowy hotel combo we Wrocławiu

archiwum accor

W poniedziałek 1 sierpnia nastąpi oficjalne otwarcie combo składającego się z dwóch hoteli: Novotel Wrocław Centrum oraz ibis Wrocław Centrum. To pierwszy obiekt w biznesowym centrum stolicy Dolnego Śląska, który łączy hotele segmentu ekonomicznego i średniego.

Obiekt,znajduje się przy ul. Powstańców Śląskich 7 i jest oddalony zaledwie 0,8 km od dworca głównego we Wrocławiu. Od lotniska dzieli go jedynie 9 km. Ibis Wrocław Centrum zajmuje 4 pierwsze piętra budynku, natomiast 6 kolejnych należy do Novotel Wrocław Centrum.

Joanna Świerkosz, zastępca dyrektora sprzedaży, dystrybucji i marketingu, powiedziała: “Postanowiliśmy wprowadzić nową jakość na rynku wrocławskim, czyli połączenie dwóch marek pod jednym dachem. Dzięki temu nasza zróżnicowana oferta jeszcze bardziej odpowiada na potrzeby i wymagania gości. Choć to hotele z różnych segmentów, jest jednak kilka elementów wspólnych: nowoczesny design, wspaniała atmosfera, przytulne, komfortowe i ciche pokoje oraz niezmiennie wysokie standardy obsługi.”

ibis Wrocław Centrum to pierwszy obiekt, w którym pokoje zostały wyposażone zgodnie z najnowszym standardem ibis Sweet Room. Hotel oferuje 112 pokoi, w tym 55 dwuosobowych z łóżkiem typu Queen oraz dwa przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. W każdym pokoju goście mogą liczyć na wygodne łóżka Sweet Bed.
W przestrzeniach publicznych ibis Wrocław Centrum króluje koncept Avanzii. To otwarta przestrzeń z bardzo energetycznymi kolorami, oraz połączeniem drewna i grafik. W lobby znajdują się duże sofy i stoliki ze wzorem szachownicy. Przestrzeń na tylnej ścianie za recepcją wyświetla w formie cyfrowej ważne i praktyczne informacje m. in. o pogodzie, kursie walut czy też o ofertach specjalnych.

W hotelu Novotel Wrocław Centrum na gości czeka 192 nowoczesnych pokoi Novotel N’Room. Dwa z nich są przystosowane dla osób niepełnosprawnych. Przestrzenie są zaprojektowane bardzo ergonomicznie i stylowo. Całość dopełniają wygodne łóżka Live N Dream by Novotel.
NOVO2 lounge bar to doskonałe miejsce do wszelkiego rodzaju spotkań. Połączenie baru
i restauracji jest atrakcyjnym uzupełnieniem lobby, tworzącym komfortowe warunki do pracy, a także atmosferę sprzyjającą relaksowi. Koncept nawiązuje do kosmopolitycznych trendów, dlatego goście mogą w nim skosztować kuchni łączącej smaki z różnych zakątków świata, z uwzględnieniem potraw ekologicznych, bezglutenowych i wegetariańskich.

Novotel Wrocław Centrum oferuje 11 sal konferencyjnych. Dzięki możliwości połączenia 5 sal, w jednym spotkaniu może wziąć udział aż 500 gości. Dostępnych jest również 6 mniejszych sal, które świetnie się sprawdzą przy szkoleniach czy prezentacjach w bardziej kameralnym gronie. Większość sal konferencyjnych wyposażonych jest w multimedialne panele sterujące, dzięki którym łatwo można zarządzać oświetleniem, nagłośnieniem czy projekcją na ekranie. Goście konferencyjni mogą bezpłatnie korzystać z bezprzewodowego, szybkiego Internetu WiFi.
Na dwoje dzieci do 16 roku życia, które dzielą pokój z rodzicami czeka bezpłatny nocleg i śniadanie. Jeżeli jednak wolą mieszkać oddzielnie – rodzice dostaną na drugi pokój dla nich aż 50 proc. zniżki. Dodatkowe udogodnienie w hotelu Novotel Wrocław Centrum to możliwość opuszczenia pokoju do godziny 17.00 w niedziele. Specjalnie dla dzieci w hotelu zaaranżowano nowoczesne i pełne kolorów miejsce zabaw, usytuowane w hotelowym lobby , które wyposażono w funkcjonalne mebelki oraz zabawki edukacyjne.

Wrocławskie Combo: Novotel Wrocław Centrum i ibis Wrocław Centrum posiada strzeżony parking na 250 samochodów, w tym parking dla autokarów.