Nowości na pokładach samolotów KLM

archiwum KLM

Od niedawna, pasażerowie Klasy Economy na lotach międzykontynentalnych KLM korzystają z serwisu pokładowego w nowym wydaniu o nazwie „Tasty Blue”. Wzornictwo łączy nowoczesność z elementami neobaroku. Wśród nowości jest także specjalny zestaw dla osób planujących przespać całą podróż pod nazwą „Goodnight Goodiezzzz”, dostępny podczas wybranych nocnych rejsów. Najnowszy koncept zastawy stołowej w wydaniu KLM to połączenie białej tacy nadającej się do recyklingu, ozdobionej niebieskimi motywami ceramiki z Delft, z unikatowymi elementami neobaroku łączonymi z nowoczesnymi akcentami. Innowacyjna, lekka taca powstała dzięki współpracy KLM Inflight Services z firmą projektową deSter. Dopełnieniem nowego cateringu KLM są oryginalne wózki, podkładki, pojemniki na sztućce czy kubki zdobione motywami typowymi dla holenderskich wyrobów ceramicznych. Całość doskonale współgra z zastawą stołową World Class Biznes autorstwa Marcela Wandersa. Tradycyjne holenderskie wzornictwo towarzyszy KLM od wielu lat. Linia zadbała także o wykwintne menu i przez najbliższe miesiące dania serwowane gościom World Class Biznes na lotach z Amsterdamu komponowane będą przez słynnego holenderskiego szefa kuchni Jacoba Jan Boerma – nagrodzonego aż 3 gwiazdkami Michelin. Wcześniej z KLM współpracowali równie cenieni szefowie kuchni jak np. Cees Helder, Margot Janse, Sergio Herman, Richard Ekkebus, Mario Ridder, Richard van Oostenbrugge czy Jonnie Boer.

Każdy z czterech wzorów nowego wyposażenia charakteryzują niebieskie motywy z Delft, które pojawią się również w panelach nowych, lekkich wózków w Klasie Economy KLM. Na nietuzinkowe wzornictwo „Tasty Blue” składają się zarówno bogate detale w postaci wytłoczonych kolorów i faktur, jak i wkomponowane przekazy w postaci tekstowej, np. „Jeśli nie masz ochoty tego zjeść, nie wyrzucaj! Może Twój sąsiad się skusi.”
Warto również dodać, że KLM jako pierwsza linia lotnicza wprowadziła lekkie tace polipropylenowe. Działania proekologiczne są bardzo mocno wpisane w politykę linii KLM. Wdrażanie biopaliw, produkty cateringowe pochodzące z handlu w oparciu o politykę zrównoważonego rozwoju, wykorzystanie wełny z recyklingu z wycofanych już z użycia mundurów załogi do produkcji tkanin obiciowych i wykładzin na pokładzie samolotów. To tylko kilka przykładów działań przewoźnika w trosce o ochronę środowiska.

Holenderska linia w Klasie Economy wprowadziła również nowość dla podróżnych, którzy pragną udać się na spoczynek zaraz po starcie pod nazwą: „Goodnight Goodiezzzz”. Nowocześnie zaprojektowana torba skrywa w sobie butelkę wody, paczkę orzeszków, maskę na oczy, zimne ręczniki, zatyczki do uszu, szczoteczkę i pastę do zębów. Zestaw jest wręczany podróżnym tuż po starcie samolotu, po czym pasażerowie mogą cieszyć się spokojnym snem. „Goodnight Goodiezzzz” jest obecnie dostępny na wybranych nocnych lotach międzykontynentalnych KLM (Seul, Szanghaj, Kapsztad, Johannesburg, Capetown, Kuala Lumpur, Tajpej i Singapur).