Nowości AirlineCheckins

archiwum Lufthansa

AirlineCheckins, serwis internetowy opracowany przez Lufthansa Innovation Hub od teraz nie tylko odprawi klientów, ale także zapewni znacznie lepsze wrażenia z podróży dzięki integracji kolejnych usług: szerokiego dostępu do WiFi oraz zniżek na wejście do saloników na całym świecie.

Obecnie ponad 40 tysięcy zarejestrowanych użytkowników ze 132 krajów automatycznie odprawi się w ponad 220 liniach lotniczych na całym świecie. Usługa uwzględnia indywidualne preferencje dotyczące miejsca w samolocie, towarzyszy podróży, a także uczestnictwa w programach lojalnościowych. Usługa działa dla każdej linii oferującej odprawę online. Po bezpłatnej rejestracji w AirlineCheckins, pasażer nigdy nie będzie musiał ponownie martwić się o odprawę przed planowaną podróżą.

Po uruchomieniu aplikacji na urządzeniach z systemem iOS i Android w czerwcu 2018 roku, AirlineCheckins rozszerza ofertę o kompleksowe usługi turystyczne dla często podróżujących.

Kristian Weymar, Venture Development Manager oraz szef projektu w Lufthansa Innovation Hub, powiedział: „Odprawa była dla nas oczywistą barierą w dotarciu do często podróżujących pasażerów biznesowych. Teraz kiedy rozwiązaliśmy ten problem, systematycznie poszerzamy ofertę produktową związaną z podróżą. Na wstępie skupimy się na efektywniejszym wykorzystaniu czasu w podróży, obejmującym nielimitowaną łączność w powietrzu oraz dostęp do saloników lotniskowych bez względu na posiadany status.”

W oparciu o informacje zwrotne od ponad 2,5 tysiąca użytkowników, AirlineCheckins jest obecnie dostępny w trzech wariantach:

AirlineCheckins FREE oferuje standardową usługę odprawy i jest bezpłatny. Zarejestrowani użytkownicy mogą dokonać 2 automatycznych odpraw w miesiącu.

AirlineCheckins BASIC zawiera nielimitowaną liczbę automatycznych odpraw oraz aktualne informacje o locie (np. zmiana bramki, opóźnienia) w czasie rzeczywistym. Pakiet kosztuje 4,99€ za trzy miesiące i kończy się automatycznie po upływie tego czasu.

Oprócz nielimitowanych odpraw oraz aktualnej informacji o rejsie, AirlineCheckinsPLUS oferuje dodatkowo dwie znaczące funkcje:

1. Nielimitowany dostęp do WiFi na pokładzie 36 linii, m. in. Air France, Eurowings, KLM, Lufthansa, SWISS i American Airlines, a także dostęp do 42 milionów hotspotów WiFi na świecie – w centrach miast, na dworcach kolejowych, lotniskach i w pociągach. Użytkownicy nie są ograniczeni limitem danych ani prędkością – umożliwia to na przykład oglądanie filmów podczas lotów.
2. Do 20 proc.zniżki na wejście do ponad 370 saloników lotniskowych na większości największych lotnisk na świecie. Użytkownicy wariantu PLUS mogą korzystać z saloników bez względu na uczestnictwo bądź posiadany status w programach lojalnościowych.

Wersja AirlineCheckings PLUS kosztuje 29,99 euro za trzy miesiące i kończy się automatycznie.

W początkowym okresie dostępność tego modelu będzie ograniczona do 2222 użytkowników.

Decyzja dotycząca zmian lub kontynuacji oferowania pakietów po fazie testowej będzie podjęta w oparciu o informacje zwrotne od użytkowników.