Nowe zasady odprawy pasażerów na Lotnisku Ben Guriona

Nowe zasady odprawy pasażerskiej na lotnisku Ben Guriona
Lotnisko Ben Guriona/fot. archiwum GoIsrael

Linie lotnicze, które chcą ponownie wznowić loty do Izraela, będą musiały działać zgodnie z zaleceniami Ministerstwa Zdrowia i Urzędu Lotnictwa Cywilnego w celu zapobiegania zakażeniom. Procedura odprawy na lotnisku będzie miała kilka etapów. Przybycie pasażerów na lotnisko powinno nastąpić minimum na cztery godziny przed odlotem.
W Terminalu 3, obsługującym loty międzynarodowe, będą mogli przebywać wyłącznie pasażerowie z ważnym biletem.
Przy wejściu zostanie sprawdzony bilet lotniczy i karta pokładowa pasażera (konieczność wcześniejszej odprawy online) oraz paszport.

Pasażerowie muszą nosić maskę i przejść obowiązkowy pomiar temperatury. Osoby z wysoką temperaturą nie będą wpuszczone na Terminal 3, a odpowiednia linia lotnicza otrzyma powiadomienie w tej sprawie.

Pasażer, który nie będzie posiadał wydrukowanej lub mobilnej karty pokładowej, będzie mógł skorzystać z kiosków CUSS znajdujących się na terenie terminalu, aby zakończyć procedurę odprawy.

Na stanowiska odprawy linii lotniczych będą mogły przejść osoby wyłącznie z bagażem rejestrowanym, przy jednoczesnym zachowaniu odległości 2 metrów między pasażerami. Stanowiska odprawy będą wykorzystywane wyłącznie do przyjmowania bagażu rejestrowanego.

Powierzchnie w całym terminalu będą często dezynfekowane. Wszyscy pracownicy pracujący na międzynarodowym lotnisku Ben Guriona będą działać zgodnie z reżimem sanitarnym, ich praca jest możliwa tylko w maskach i przy regularnym pomiarze temperatury przy wejściu na lotnisko.

Na razie niestety Izrael możemy zwiedzać tylko wirtualnie.