Nowe standardy sprzątania w sieci InterContinental Hotels

Clean Promise IHG
Nowe standardy sprzątania w hotelach Intercontinental/fot. archiwum IHG

Grupa InterContinental Hotels wprowadzi od 1 czerwca program IHG Clean Promise, który ma zapewnić dodatkową ochronę i najwyższej jakości standardy.

Keith Barr, Dyrektor Generalny, IHG, powiedział: „Przyszłość podróży może wyglądać inaczej, ale bezpieczny pobyt jest fundamentem prawdziwej gościnności – i to się nigdy nie zmieni. Łącząc światowej klasy wiedzę i standardy IHG z najnowszymi badaniami naszych partnerów – Cleveland Clinic, Ecolab i Diversey, możemy zapewnić gości i współpracowników, że koncentrujemy się na ochronie ich zdrowia i dobrego samopoczucia. Program „Clean Promise” to najnowsze technologie, badania naukowe, najwyższej jakości środki higieniczne, częstsze i bardziej widoczne sprawdzanie norm czystości”.

Program IHG „Way of Clean”

Sieć IHG od wielu lat stosuje rygorystyczne zasady i procedury związane z zapewnieniem czystości w swoich hotelach. W 2015 wspólnie z partnerami Ecolab i Diversey, którzy są liderami w zakresie technologii higieny i czyszczenia, opracowano program „Way of Clean”. W związku z pandemią Covid-19 program ten jest obecnie rozszerzony o nowe standardy i zalecenia Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorób (Centers for Disease Control & Prevention) oraz lokalne organy ds. zdrowia publicznego.

Program IHG „Way of Clean” obejmuje obecnie czyszczenie z użyciem środków do higieny klasy szpitalnej.

Goście hoteli należących do sieci IHG mogą się spodziewać dodatkowych procedur związanych z zapewnieniem czystości i bezpieczeństwa m.in.:

• Recepcja: ograniczenie kontaktu przy wmeldowaniu i wymeldowaniu, stacje dezynfekujące, dezynfekcja kart/ kluczy hotelowych
• Pokoje gościnne: dodatkowa dezynfekcja przedmiotów znajdujących się w pokoju (np. pilot, elementy szklane itp.), nowe standardy dotyczące prania, użycie nowych środków do dezynfekcji całego pokoju.
• Przestrzeń wspólna: dodatkowe czyszczenie powierzchni dotykowych, zachowanie dystansu, zastosowanie najwyższych standardów sanitarnych na basenie, siłowni i Club Lounge.
• Restauracje, Bary i Room Service: dodatkowe standardy sanitarne oraz procedury związane z przechowywaniem żywności.

Dbanie o dobre samopoczucie gości i pracowników

Sieć IHG ściśle współpracuje z ekspertami i lekarzami z uznanej na świecie kliniki Medycznej z Cleveland, w celu opracowania wskazówek dotyczących powrotu do pracy i zapewnienia bezpieczeństwa gościom w tym nowym środowisku:
• Informacja o czystości w hotelach i w kanałach rezerwacyjnych
• Procedury operacyjne i oznakowanie dystansujące
• Wskazówki dotyczące korzystania ze sprzętu ochronnego
• Dodatkowe szkolenia i certyfikaty dla pracowników hoteli
• Indywidualne zestawy do dezynfekcji dla gości w pokojach i restauracjach
• Środki do dezynfekcji dostępne w przestrzeni wspólnej.