Nowe połączenia FlixBusa w kraju i do Niemiec

materiały prasowe FlixBus

FlixBus pod koniec listopada i w połowie grudnia uruchamia kolejne połączenia – m.in. do Szklarskiej Poręby, Hamburga, Drezna oraz Bremy. Do rozkładu, od 10 listopada, wróciła także linia na trasie Szczecin-Kraków, przez Gorzów Wielkopolski, Zieloną Górę i Wrocław.

Większość połączeń jest już w systemie sprzedaży, a wkrótce do nich dołączy także linia 1304 na trasie Warszawa-Drezno. 23 listopada startuje linia 1300 relacji Wrocław-Praga, która do polskiej siatki połączeń FlixBusa włączy Szklarską Porębę. Na połączeniu zyskają także pasażerowie z Wrocławia oraz Jeleniej Góry – z miast tych będzie można dojechać do czeskich miejscowości: Harrachova, Kořenova, Tanvaldu, Jablonca nad Nysą i Pragi.

Z Dolnego Śląska do Drezna

29 listopada inauguracyjny kurs odbędzie autobus linii 1366, dzięki czemu z Wrocławia, Legnicy, Zgorzelca i Görlitz będzie można bezpośrednio dojechać do Drezna. Kalendarz rezerwacji dla tego połączenia otwarty jest aż do 25 kwietnia 2019 roku. Czas przejazdu na trasie Wrocław – Drezno wynosi 4h 15min. Ceny biletów na tę trasę zaczynają się od 39 zł.

13 grudnia do siatki połączeń FlixBusa dołączą kolejne nowe połączenia, a tym samym nowe miasta, takie jak: Szklarska Poręba, Brema czy Harrahov. Linia 1360, kursująca do tej pory na trasie z Przemyśla do Wrocławia, zostanie przedłużona do Berlina. Dzięki jednemu z wariantów trasy, do Berlina dojechać będzie można też z Tarnowa, co do tej pory nie było możliwe. Dodatkowo, nocna linia N1360 kursować będzie z Przemyśla do Bremy, przez Rzeszów, Kraków, Katowice, Wrocław, Cottbus, Berlin i Hamburg.

Do stolicy Saksonii ze stolicy Polski

9 grudnia ruszy natomiast linia 1304 relacji Warszawa-Drezno. Mieszkańcy nie tylko Warszawy, ale też Sieradza, Wrocławia, Bolesławca i Zgorzelca będą mogli dojechać do niemieckich miast: Görlitz i Drezna. Autobus z Warszawy wyruszał będzie we wtorki o 11:30 (dojazd do Drezna o 20:35). Z Drezna natomiast autobus odjeżdża w poniedziałki o 9:15. Linia trafi do sprzedaży już niebawem.

Dzięki połączeniom uruchomionym w grudniu, pasażerowie podróżujący z Warszawy, Łodzi, Krakowa, Katowic i Wrocławia zyskają także nowe połączenia do Berlina. Do stolicy Niemiec będzie można dojechać także ze Zgierza.

Ponownie działa trasa Szczecin-Kraków

Dodatkowo, w zeszłym tygodniu po krótkiej przerwie spowodowanej modyfikacją rozkładu, ponownie wystartowała linia 1362 na trasie Szczecin-Kraków, m.in. przez Gorzów Wielkopolski. W ramach aktualizacji trasy, czas przejazdu na odcinku Kraków-Wrocław został wydłużony o 20 min. FlixBus z Krakowa w kierunku Szczecina odjeżdża codziennie o godz. 7:00 i 11:00. W kierunku odwrotnym natomiast kursy odbywają się codziennie o 9:50 i 13:50.