Nowe kierunki w planach Lufthansa Group

archiwum Lufthansy

Przewoźnicy Lufthansa Group oferują 321 destynacji w 103 krajach – klienci biznesowi zyskają dodatkowe połączenia na istniejących trasach.

Linie Lufthansa Group – Austrian Airlines, Brussels Airlines, Germanwings, Lufthansa oraz Swiss – w tegorocznym letnim rozkładzie połączeń zapewnią klientom dostęp do globalnej siatki ponad 22 500 połączeń tygodniowo. Łącznie z trasami, które pojawią się w letnim rozkładzie, linie Lufthansa Group zaoferują 321 destynacji w 103 krajach na 4 kontynentach poprzez porty przesiadkowe we Frankfurcie, Monachium, Zurychu, Wiedniu i Brukseli, ale również połączenia bezpośrednie (ubiegłego lata były to 294 destynacje w 101 krajach). Ponad 18 100 połączeń code-share realizowanych z 32 partnerskimi liniami pozwalają na rozszerzenie globalnej siatki połączeń wszystkich przewoźników Lufthansa Group. Nowy rozkład będzie obowiązywać od soboty 29 marca do 25 października..

Lufthansa
W letnim rozkładzie połączeń Lufthansa zaoferuje połączenia do 215 kierunków i wciąż będzie rozszerzać swoją bogatą ofertę. W Europie Lufthansa zacznie operować z dziewiątego miasta w Polsce – Bydgoszczy – do Frankfurtu. W przyszłości Lufthansa będzie wykonywać około 240 rejsów tygodniowo do 9 polskich lotnisk. Trasy do sąsiadującej z Niemcami Danii również zyskają dodatkowe, codziennie połączenie z Frankfurtu do Aalborga. W nowym rozkładzie Lufthansy pojawią się także słoneczne kierunki takie jak Heraklion (Kreta) i Sewilla (Hiszpania). Rejsy do Heraklionu wystartują z Monachium, a do stolicy Andaluzji z obu portów przesiadkowych Lufthansy.
Z Monachium po raz pierwszy tego lata Lufthansa poleci do Glasgow (Szkocja) i Perugii (Umbria, Włochy). Pojawią się również dodatkowe rejsy na obecnych trasach z Frankfurtu do Malagi, Palma de Mallorca i Walencji oraz z Monachium do Bodrum.

Germanwings
W swoim letnim rozkładzie połączeń Germanwings oferuje łącznie 132 połączenia do 31 krajów z lotniska Berlin-Tegel, Dortmundu, Düsseldorfu, Hamburga, Hanoweru, Kolonii/Bonn oraz Stuttgartu. Pojawią się zupełnie nowe połączenia z Düsseldorfu do Aten (Grecja), Jerez de la Frontera (Hiszpania), Jersey i Reykjavíku (Islandia). W kwietniu linia doda również dwie trasy z Düsseldorfu do portugalskich miast Porto i Faro. Siatka połączeń do Francji również zostanie rozszerzona o połączenie z Marsylią.

Swiss
Do letniego rozkładu połączeń w 2015 roku Swiss dodaje 34 nowe kierunki. 22 z nich będą obsługiwane z Zurychu, np. Lipsk, Bilbao (Hiszpania) i Göteborg (Szwecja). Z Genewy pasażerowie polecą do 12 nowych miast, między innymi do Walencji i Dublina. Swiss tego lata zaoferuje swoim gościom 106 kierunków (80 europejskich oraz 26 interkontynentalnych) w 49 krajach.

Austrian Airlines
Latem 2015 roku Austrian Airlines będzie oferować swoim pasażerom szeroki wachlarz 130 kierunków w 59 krajach. W czerwcu do letniego rozkładu połączeń zostanie dodana hiszpańska Minorka, a w październiku Miami.

Brussels Airlines
Tego lata belgijski wiodący przewoźnik Brussels Airlines dodaje 10 nowych europejskich tras do swojego rozkładu z Brukseli. Pojawią się między innymi miejscowości popularne wśród turystów, takich jak Bordeaux, Lourdes-Pyrénées i Calvi (Korsyka). Siatkę połączeń Brussels Airlines wzbogacą również połączenia wakacyjne z Dubrownikiem i Zagrzebiem (Chorwacja), Petersburgiem (Rosja), Olbią (Sardynia/Włochy) oraz Ibizą (Baleary/Hiszpania). Ryga (Łotwa) oraz Billund (Dania) zyskają codziennie połączenia z Brukselą.